ZAPALJENA ALBANSKA ZASTAVA: Grobari i Delije u Baru napravile haos

0

albanska zastava na guzici

Део навијача Србије из Црне Горе је код себе имало лажне улазнице, а неколико малолетника ухапшено у фотокопирници, где су намеравали да копирају једну од правих улазница у халу.

Пред меч рукометних селекција Црне Горе и Србије, који директно одлучује о путнику на европски шампионат, у Бару је запаљена албанска застава.

Како преносе медији још током дана група тамошњих навијача Црвене звезде и Партизана, на путу ка дворани “Топлице” у којој се игра група Црногораца је навијала је за Србију, носила барјаке и палила поменуту заставу.

На улицама Бара окупљали су се и навијачи Црне Горе, али је полиција водила рачуна да се две гурпе не сретну.

Навијачима Србије припадници полиције су испред дворане поручили да ће у халу моћи да уђу само они који су раније купили улазнице, што се и догодило тек пет минута пре почетка меча. Док су стајали окружени кордоном полиције, ка навијачима Србије кренула је група присталица Црне Горе, али се ситуација брзо смирила. Што реакцијом полиције, што захваљујући локалном свештенику, који је позвао и једне и друге навијаче да достојанствено и заједно подрже обе селекције уз образложење да су и једни и други играчи „наши“.

Интересантно је да, док је полиција окруживала навијаче Србије из Бара, испред хале су се делиле бесплатне карте, међутим, момци који су то чинили нису желели да их дају и присталицама „орлова“.

Део навијача Србије је код себе имало лажне улазнице, а неколико малолетника ухапшено у фотокопирници, где су намеравали да копирају једну од правих улазница у халу.

Рукометни савез Црне Горе је раније објавио да ће улазнице бити пуштене у продају сат и 15 минута пре почетка утакмице, а претходно је већи контигент требован од стране РС Црне Горе и Општине Бар. Те карте подељене су навијачима из других градова.

Навијачи Србије који су ушли у халу стојали су међу навијачима Црне Горе и, без обзира на истакнуте заставе и друга обележја, није било инцидената.

Србији бод у Бару, одлука пада у последњем колу

Рукометна репрезентација Србије одиграла је у Бару нерешено 23:23 (11:14) против селекције Црне Горе и тако задржала шансе да се пласира на Европско првенство у Пољској.

Рукометна репрезентација Србије одиграла је у Бару нерешено 23:23 (11:14) против селекције Црне Горе и тако задржала велике шансе да се пласира на Европско првенство у Пољској.

Србија коло пре краја у 4. квалификационој групи има шест бодова, један мање од Исланда и Црне Горе. На ЕП иду прве 2 екипе из сваке групе, плус најбоља треће пласирана екипа из свих група. Србија мора да изгуби од Изреала у Краљеву, (Изреал до сада није освојио ниједан бод у групи), па да можда не буде најбоља трећепласирана екипа из свих група. Више о стању по групама погледајте ОВДЕ.

Изабраници селектора Дејана Перића током већег дела меча контролисали су дешавања на терену, имали су и три гола предности, али су играли са доста осцилација.

Почетком другог полувремена нису постигли гол шест минута, што је Црна Гора искористила и вратила се у меч.

У неизвесној завршници домаћин је имао шансу да дође до победе, али је голман Србије Обрад Ивезић одбранио је зицер и спречио славље Црногораца.

У другом мечу Исланд је на гостовању савладао Израел са 34:24 (17:12).

Наредни меч рукометаши Србије играју у недељу, 14. јуна против Израела у Краљеву, док Црна Гора гостује Исланду.

ЕП у Пољској биће одржано до 17. до 31. јануара 2016. године.

Извор: Kurir sport, Mondo sport, Танјуг