SVETSKA LIGA – DELFINI savladali Italiju i izborili se za lakšeg rivala u četvrtfinalu

0

Ватерполисти Србије савладали су у Бергаму репрезнтацију Италије са 15:11 (5:2, 3:3, 1:3, 6:3) у другом колу финалног турнира Светске лиге.

Најбољи српски ватерполисти овом победом практично су обезбедили прво место у групи и лакшег ривала у четвртфиналу.

Србија је одлично отворила утакмицу и већ после првих осам минута имала три поена предности.

На полувремену су ’Делфини’ задржали то вођство, али је онда уследио пад у трећој деоници, па су се Италијани резултатски вратили. Ипак, изабраници селектора Дејана Савића поново су подигли ниво игре и четврту четвртину решили у своју корист резултатом 6:3.

Савић ће бити незадовољан осцилацијама у игри, али може да буде веома срећан јер је велики број играча био голгетерски расположен.

Најефикаснији у тиму Србије био је Душан Мандић са четири гола, Милош Ћук, Филип Филиповић и Стефан Митровић постигли су по два гола, а у листу стрелаца уписали су се Живко Гоцић, Душко Пијетловић, Слободан Никић, Никола Јакшић и Андрија Прлаиновић.

У првој утакмици Светске лиге Србија је одиграла сјајно и победила Сједињене Америчке Државе резултатом 13:7.

’Делфини’ наредну утакмицу играју у четвртак од 16 сати против селекције Аустралије.