• Šta to uradi crni Matija?! Srbin poklonio pobedu Čelsiju! (Video)

Šta to uradi crni Matija?! Srbin poklonio pobedu Čelsiju! (Video)

0

Tores

Челси слави Фернанда Тореса! Толико оспоравани Шпанац одиграо је један од најбољих мечева откада је обукао плави дрес лондоснког клуба и Мурињовом тиму донео велику победу у дербију 9. кола Премијер лиге против Манчестер Ситија – 2:1. Бивши нападач Ливерпула наместио је први гол Шурлеу, а онда у 90. минуту после кардиналне грешке нашег Матије Настасића погодио за велики тријумф свог тима.

Гол Грађана дело је Серхиа Агуера почетком другог дела утакмице. Тада је, ко верује у традицију, верватно био убеђен да Челси не може до целог плена, јер Сити никада није изгубио када Аргентинац погађа, међутим, традиције су ту да се руше, а Плавци су вечерас били наоштрени да сруше великог ривала.

Челси је боље отворио меч, кренуо максимално офанзивно од почетка и с неколико центаршутева покушао да припрети, али је Сити одмах одговорио преузимање средине терена. У први двадесетак минута није било ниједне шансе, да би онда уследио нови талас напада домаћина.

Прву стопостотну шансу на мечу пропустио је Фернандо Торес. Добуио је иделану лопту у срце шеснаестерца, избегао офсајд замеку, али је са свега пет-шест метара успео да пребаци гол Џоа Харта. У сличној ситуација нешто раније нашао се Тим Кејхил, међутим, исход је био исти.

Ове прилике биле су најава онога што ће се догодити. Да је врло расположен за игру Торес је показао у 33. минуту, када је феноменално пробио Клишија по десној страни, ушао у шеснаестерац, а онда као на тацни послужио Шурлеа, коме није било тешко да са два метра пошаље лопту у празну мрежу – 1:0. До краја првог полувремена још једно узбуђење пред голом Ситија. Поново је у главној улози био шпански нападач. Соло акцију завршио је одличним ударцем, али је лопта завршила на пречки. Најбољу шансу у првих 45 минута за госте имао је Агуеро, када је ус свом стилу окренуо Терија, међутим, његов шут искоса успео је да укроти врло сигурни Петер Чех.

Пелегринијев тим много је боље ушао у друго полувреме и одмах успео да поравна на 1:1. Насри је сјајно проиграо Агуера, а омалени Аргентинац акцију завршио онако како само он уме – страшним ударцем који је голман Челсија могао само погледом да испрати. Нападач Ситија кретао се заиста импресивно и успео да измакне пажњи Герија Кејхила, који није био ни близу могућности да евентуалним уклизавањем спречи ударац…

Ове прилике биле су најава онога што ће се догодити. Да је врло расположен за игру Торес је показао у 33. минуту, када је феноменално пробио Клишија по десној страни, ушао у шеснаестерац, а онда као на тацни послужио Шурлеа, коме није било тешко да са два метра пошаље лопту у празну мрежу – 1:0.

До краја првог полувремена још једно узбуђење пред голом Ситија. Поново је у главној улози био шпански нападач. Соло акцију завршио је одличним ударцем, али је лопта завршила на пречки. Најбољу шансу у првих 45 минута за госте имао је Агуеро, када је ус свом стилу окренуо Терија, међутим, његов шут искоса успео је да укроти врло сигурни Петер Чех.

До краја је у тим тренуцима остало доста времена, међутим, ни један ни други тим нису желели превише да ризикују. Било је неких полуприлика, много центаршутева, па ипак, мреже су све до 90. минута мнировале. А онда – шок за госте. Кардиналну грешку као задњи играч одбране направио је Матија Настасић, покушао да врати лопту Харту који већ излетео, дошло је до неспоразума, а Торес је све то лепо испратио и погодио празну мрежу за ерупцију одушевљења на Стамфорд Бриџу.

На стадиону је настало право лудило у тим тренуцима, толико, да се Жозе Мурињо грлио и љубио с навијачима иза своје клупе.

У преостала два сусрета од 17.00 часова само један гол. Тотенхем је на једвите јаде савладао Хал, поготком Солдада из пенала, док су Свонси и Вест Хем одиграли без голова.