Српски НБА дерби припао Јокићу, докторска партија Бјелице недовољна за славље

0

Кошаркаши Денвер Нагетса савладали су Сакраменто Кингсе резултатом 120:115 у утакмици на којој су наступила три српска репрезентативца.

Кошаркаши Денвер Нагетса савладали су на свом паркету Сакраменто 120:115, а српски дерби обележили су Никола Јокић са једне, и Немања Бјелица, са друге стране.

Јокић је уписао 17 поена, уз осам скокова и четири асистенција, а, промашио је само један шут из игре, од осам покушаја, док је Бјелица био најбољи у Сакраменту са 27 поена, шест скокова и две асистенције. Богдан Богдановић убацио седам поена уз пет скокова.

Током већег дела сусрета виђен је прилично уједначен меч у којем су домаћи кошаркаши успели да се „одлепе“ тек у другом полувремену. Ипак, на самом крају Кингси су успели да се врате серијом од 10:0, али ни то није било довољно за победу јер је тим из Колорада успео да задржи предност.

У победничком тиму Вил Бартон и Мајкл Џеј Портер били су најефикаснији са 19 поена. Са друге стране, поред Бјелице, истакли су се Хилд са 20, Холмс и Фокс додал ису по 18, док је Богдан Богдановић уписао 7 поена за 27 минута на паркету.