Срби одлични у НБА: Богдановић предводио, Бјелица пратио, Гудурић „савршен“ ВИДЕО

0

Српски играчи су имали запажене улоге у својим тимовима. Богдан најефикаснији, Немања близу трипл-дабла. Марко користи минутажу

Одлично вече Срба у НБА лиги. Тројица српских играча су била на паркетима најјаче кошаркашке лиге на свету.

Богдан Богдановић је био предводник, Немања Бјелица га је пратио, а Сакраменто је савладао Мајами (105:97).

Богдан је био најбољи играч Кингса са 23 поена, уз четири скока и две асистенције, док је Немања поред 15 поена имао осам правовремених додавања и шест ухваћених лопти.

Мемфис је поражен у Филаделфији (119:107), а гостима није помогло ни то што се Џоел Ембид није враћао у игру у другом полувремену.

Марко Гудурић је на прави начин искористио указану шансу. За четири и по минута је дао девет поена, без промашаја (3/3 за два, 2/2 са пенала).

Далас је, без повређеног Луке Дончића изгубио од Вашингтона после драме (119:118). На 1.8 секунди пре краја су Мавси имали поен предности, да би Бредли Бил добио лопту и пре сирене је сместио у кош за велико славље Визардса.