• SPORTSKE VESTI: Šćepović daje golove, Brkić izbacio Milan, a Zvezda nišani …

SPORTSKE VESTI: Šćepović daje golove, Brkić izbacio Milan, a Zvezda nišani …

0

Marko Šćepović Brkic Pavicevic

Шћеповић стрелац за Олимпијакос

Некадашњи нападач Партизана постигао је једини гол у тријумфу тима из Пиреја у реванш мечу Купа Грчке против Астерас Триполиса.

Некадашњи нападач Партизана Марко Шћеповић добио је прилику да заигра за Олимпијакос у реванш мечу осмине финала Купа Грчке против Астерас Триполиса и на прави начин одужио се тренеру Мичелу.

Црвено-бели су после убедљивог тријумфа у првој утакмици у Пиреју (4:0), минималним резултатом (1:0) славили и у реваншу, а стрелац јединог гола био је Шћеповић у 79. минуту.

Младом нападачу ово је био трећи гол у исто толико мечева за Олимпијакос у куп дуелима.

Олимпијакос ће се у четрвтфиналу националног купа састати са Артромитосом.

Бркић избацио Милан из Купа Италије

Фудбалери Удинезеа пласирали су се у у полуфинале Купа Италије пошто су на „Сан Сиру“ савладали „росонере“ са 2:1

Милан – Удинезе 1:2 (Балотели 6 – Муријел 41. пенал, Лопез 78)
Одиграно јуче: Рома – Јувентус 1:0.
У преосталим четвртфиналним утакмицама италијанског купа сутра играју Сијена – Фиорентина, а 29. јануара Наполи – Лацио.
Полуфинални парови су Рома – Наполи/Лацио и Удинезе – Сијена/Фиорентина.

Фудбалери Удинезеа пласирали су се у у полуфинале Купа Италије пошто су вечерас на гостујућем терену, у четвртфиналу, савладали екипу Милана са 2:1.

Тим Франческа Гвидолина шокирао је фаворизоване росо-нере, а нови тренер домаћина Кларенс Седорф претрпео је први болан неуспех откако је преузео екипу прошлог четвртка.

Нико се није надао елиминацији Милана, поготово када је Балотели постигао водећи погодак већ у 6. минуту. Удинезе је, међутим, зналачки парирао у наставку утакмице, Балотели, Кака и Робињо били су добро „покривени“ и од очекиване игре није било ништа.

Изненађење је најавио Муријел у финишу полувремена из пенала, а погодак за тријумф гостију постигао је резервиста Лопез у 78. минуту, па је тим домаћина испраћен звиждуцима са трибина Сан Сира.

Значаја допринос победи Удинезеа дао је српски репрезентативни голман Жељко Бркић, док је Душан Баста преседео на клупи.

Звезда ‘нишани’ „Сокола“ Павићевића!

Челници Црвене звезде пронашли су потенцијално појачање на позицији штопера а реч је о црногорском интернационалцу Сави Павићевићу који је „Делијама“ и Бобану Бајковићу остао у лепом сећању.

Тренер Славиша Стојановић увелико ради на припремању својих изабраника за пролећна искушења која их очекују у Јелен Суперлиги а ускоро би могао да добије макар једно појачање од неколицине жељених.

Челници Црвене звезде ускоро би могли да отпочну преговоре са црногорским интернационалцем Савом Павићевићем, сазнаје „Блиц“.

Ради се о искусном штоперу који има 33 године и позамашно искуство играња у српском фудбалском шампионату.

Од 1999. до 2007. године Павићевић је бранио боје кулског Хајудка а сезону касније наступао је за Војводину. Уследила је селидба у Енерги Котбус а потом и саге у Кавали, Макабију, Оминији, Хапоелу и Анортозису.

Управо је за време боравка на Кипру, играјући за Омонију, Павићевић имао прилику да заигра против клуба који би ускоро могао да му постане послодавац.

Реч је о добро познатом двомечу у оквиру трећег кола квалификација за пласман у Лигу Европе између Омоније и Црвене звезде који је завршен извођењем једанаестераца, а Павићевић је био један од трагичара јер му је Бобан Бајковић одбранио пенал.

За репрезентацију Црне Горе искусни штопер наступа од 2007. године и од тада је одиграо 34 утакмице. Поред стандардне позиције у централном делу одбрамбене линије Павићевић се добро сналази и у улози десног бека који је такође потребан вицешампиону Србије.

Конкретизација започетих разговора могла би да уследи средином наредне недеље а евентуална реализација трансфера пре селидбе црвено-белих на други део припрема у Копер.