СП ФУДБАЛ: Костарика победила Италију и избацила Енглезе са првенства! (Ток меча)

0

italija-kostarika-reuters-1403283903-519975

Голом Брајана Руиза у 44. минуту Костарика је у другом колу групе Д савладала Италију са 1:0 и тако обезбедила пласман у осмину финала, истовремено оствавивши Енглеску без шанси да се у последњем колу домогне нокаут фазе.

После два кола три Италија и Уругвај имају по три бода, а Енглеска је без бодова и због пораза од Италије и Уругваја без шанси да се домогне нокаут фазе. Дуел Италије и Уругваја решиће дилеме око друге екипе која иде у осмину финала. Италијани су због боље гол разлике (победа 2:1 и пораз 0:1) у предности у односу на Уругвај (пораз 1:3 и победа 2:1), који мора да победи.

ТОК МЕЧА

18:14 – – „Азури“ не знају за грешку у пасовима

18:21 – – Костарика, за велико чудо, држи лопту

Костарика је у првих 13 минута имала посед лопте 70.2 одсто времена, а до тада је у приликама било 1:1, иако није било превеликих претњи са обе стране.

Италија 0Костарика 1

Италија: Буфон; Дармиан, Барзаљи, Кјелини, Абате, Де Роси, Кандрева (Инсиње 56′), Мота (Касано 46′), Пирло, Маркисио (Черчи 69′), Балотелли

Костарика: Кејлор Навас, Гамбоа, Дуарте, Умана, Жуниор Диас, Гонсалес, Болањос, Боргес, Техеда (Куберо 68′), Брајан Руис (Бренес 81′), Кембел (Урења 74′)

18:28 – – Још увек неочекивана слика: Костариканци више пасова

Костарика је у 20. минуту имала 97 пасова, док је Италија 79 пута разменила пасове, па се са тиме наставила слика коју нико није очекивао у Ресифеу.

18:32 – – Први шут Италијана у 27. минуту игре

Италијани су први шут утакмици имали тек након скоро пола сата игре када је лопта стигла до Тијага Моте који је био непрецизан, тако да је остало 0:0.

18:38 – – Пирло на задатку, Балотели у шанси, остало 0:0

Андреа Пирло је, по ко зна који пут, доказао да је „хранитељ“ лопти Италије, па је прелепим пасом пронашао Марија Балотелија који је одуговлачио са реализацијом, па је неуспешним лобом окончао акцијом.

18:43 – Костарика оштећена за пенал?

Кембел је кренуо ка голу, ушао у шеснаестерац двојица играча Италије стартовала су на њега, а чини се да га је један непрописно зауставио. Судија се није огласио.

18:51 – – Шок у Ресифеу, Костарика води против Италије!

Костарика је била оштећена за очигледан једанаестерац у 43. минуту, али је то поштено наплатила само минут касније када је Брајан Руиз сјајно реаговао на центаршут Јуниора Дијаза и под пречку главом матирао Буфон за шок и вођство од 1:0! Са тим резултатом се отишло на одмор.

KOSTARIKA ITALIA FUDBAL189_f

19:03 – – Руизова глава у историји Костарике

Брајан Руиз је други нападач Костарике који је главом постигао гол на Мундијалима, након Роланда Гомеза који је то учинио против Бразила 2002. године.

19:11 – – Пирло ван акције

Андреа Пирло поделио је само 33 паса током првих 45 минута против Костарике, што је далеко мање него што је био креативан против Енглеза у првом колу (70).

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

19:28 – – Балотели постао краљ офсајда

Марио Балотели претекао је Робина ван Персија што се тиче офсајда (5), јер се италијански нападач у 65. минуту утакмице са Костариком шест пута нашао у недозвољеној позицији.

19:35 – – Италија и Костарика – најбољи у офсајдима

На утакмици Италије и Костарике виђено је до 70. минута 11 офсајда, што је већ било више него на свакој утакмици на Светском првенству у Бразилу.

19:36 — Мења и Костарика