• SP KOŠARKA: Srbija poražena, a Đorđević je isključen! (Tok meča)

SP KOŠARKA: Srbija poražena, a Đorđević je isključen! (Tok meča)

0

srpski kosarkas -bjelica_620x0

Кошаркашка репрезентација Србије поразом од домаћина Шпаније окончала је групну фази такмичења на Мундобаскету.

Екипа Александра Ђорђевића је у 5. колу А групе поражена од Шпаније са 89:73, па први део завршава са скором 2-3.

Србија ће у осмини финала у недељу играти против селекције Грчке која је у дербију Б групе победила Аргентину са 79:71 и освојила прво место.

Србија је против Шпаније одиграла изнад очекивања, иако се питање победника практично ниједног тренутка није постављало.

Шпанци су од старта заиграли изузетно мотивисано иако им ова победа није значила и већ у првој деоници стекли су двоцифрену предност. Наш тим је играо у складу са својим могућностима, а тако је и завршио прву фазу – победе над Ираном и Египтом и порази од Француске, Бразила и Шпаније.

Немања Бјелица био је најбољи у саставу Србије са 19 поена и 10 скокова, Теодосић је додао 10 поена и 3 скока, а Радуљица је 13 поена и 4 скока. Шпанце је предводио Пау Гасол са 20 поена и 4 скока, Рубио је уз 12 поена имао 6 асистенција и 4 скока, а Марк Гасол додао је 11 поена и 8 скокова.

Ток меча:

Утакмица је почела како нисмо желели – тројком Фернандеса и закуцавањем млађег Гасола.

Шпанци су од старта заиграли веома мотивисано, али наш тим је брузо узвратио са шест везаних поена – 6:5. Од самог старта утакмице Руди Фернадес је радио оно по чему је осим кошарке познат – покупао је од старта да глумом изнервира Калинића.

Србија је деловала прилично добро на старту, а тројку је за 11:8 погодио Бирчевић. И судије су од старта показале да ће бити наклоњене домаћину, па је нашем тиму свирано неколико сумњивих фаулова у нападу. Теодосић се због тога изнервирао и добио је техничку грешку, а Шпанци су то искористили и серијом 13-0 одлепили су се у 8. минуту – 30:16.

Наш тим је успео да заустави велику серију Шпаније у финишу прве деонице, па је после 10 минута било 34:20 за домаћина.

Успела је Србија да заигра нешто боље почетком друге четвртине, посебно у одбрани, али је само тренутак непажње био довољан домаћину да направи нову мини-серију и дође до +16 (41:25) у 14. минуту.

Ипак, на другој страни су тројкама узвратили Теодосић и Богдановић и Оренга је морао да тражи тајм-аут – 41:31. Успео је наш тим да се спусти И на -8 поенима Радуљице, али након тога је Шпанија поново за само два минута вратила велику предност.

Није наш тим успео да испрати ритам Шпанаца у финишу првог дела, па је на полувремену било 54:35 за фурију.

Брзо су почетком другог полувремена Шпанци дигли разлику изнад 20 поена и лагано су одржавали ту предност. Нису се задовољавали и наставили су да играју пуном снагом и поред високог вођства.

Није се међутим ни наш тим ниједног тренутка предавао. Предњачио је Бјелица, а одлични су били и Теодосић и Радуљица. Четири фаула средином треће деонице зарадио је Богдановић који није могао да се избори са ’прљавим’ Фернандесом.

Мало по мало је наш тим успевао да спусти велику разлику, а почетком последње деонице након поена Штимца било је -13 (71:58).

Узвратио је Калдерон тројком, али је Србија нешто касније пришла и на једноцифрени дефицит сјајном игром Бјелице. Шпанци су ипак брзо вратили двоцифрену предност и до краја утакмице сачували су је за сигурну победу.