„Orlovi“ IDU KUĆI: Nula protiv Danaca nas izbacila sa Evropskog prvenstva!

0

Fudbaleri Srbije eliminisani su sa Evropskog prvenstva već posle grupne faze! U meču u kom im je trebala pobeda napadački su odigrali bledo i bezidejno, pa su na kraju odigrali samo 0:0 sa Danskom! Tako su takmičenje završili na poslednjem mestu grupe C sa dva boda, iza Engleske (pet bodova), ali i Slovenije i Danske, koje su prikupile sa po tri. Sve u svemu - još jedan neuspeh "orlova" na velikim takmičenjima!

Друго полувреме: Данска – Србија 0:0

КРАЈ МЕЧА! Србија је испала са Европског првенства!

90+2. минут – Први ударац у оквир гола наше селекције! Сергеј је добио лопту и наместио се, али није његов ударац имао снаге да савлада Шмајхела.

90. минут – Још пет минута времена за Србију да може да избегне елиминацију са Европског првенства.

89. минут – Покушао је сада и Влаховић, шутирао је главом из тешке позиције, но лопта је отишла преко гола.

87. минут – Последња промена у нашем тиму, из игре је изашао Саша Лукић, док је уместо њега ушао Сергеј Милинковић Савић.

83. минут – Пао је Митровић у казненом простору, али судија Летексије ништа није судио. А онда се наш нападач бунио, па је добио жути картон.

81. минут – Добру шансу је имао Александар Митровић. За лопту се изборио Влаховић, Митрогол је покушао искоса са леве стране, али је био непрецизан, па је лопта отишла поред гола.

73. минут – Још једна промена Драгана Стојковића. Из игре је извукао Срђана Мијаиловића уместо ког је ушао Филип Младеновић.

72. минут – Био је Миленковић у дуелу са Долбергом, дански нападач је пао у казненом простору и Скандинавци су тражили пенал, али је то био баш мекан дуел да би Летексије показао на „креч“.

67. минут – Све карте је Србија бацила на напад – уместо Ивана Илића ушао је Душан Влаховић, па ћемо до краја меча играти са три нападача.

64. минут – Поново је Рајковић био на висини задатка! Остао је сам Вестергард после корнера, шутирао је главом неометан, али је лопта ишла право у руке нашег голмана.

58. минут – Извео је селектор Данске и другог стартног нападача, па је уместо Хејлунда у игри Долберг.

54. минут – ШТЕТА! Затресли смо мрежу Данске, међутим гол није признат, будући да се Лука Јовић нашао у офсајду. Била је то минимална недозвољена позиција, али довољна да се погодак поништи.

51. минут – Није било сада свеједно нашој одбрани. Примио је лопту на десној страни Сков Олсен, имао је времена да се намести на леву ногу и шутира, али је Павловић изашао у блок и спречио већу опасност.

47. минут – И одмах је могло да буде опасно пред голом Данске, пошто је Митровић извршио притисак на Вестергарда, који је, пак, у последњем тренутку успео да интервенише.

46. минут – Почело је друго полувреме. У паузи је Пикси мењао, па је уместо Гудеља и Самарџића убацио Јовића и Тадића, док је и селектор Данске извршио једну промену и уместо Винда је на терен послао Сков Олсена.

Прво полувреме: Данска – Србија 0:0

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА! Данци су били опаснији у првих 45 минута, у неколико наврата су тестирали Рајковића, терали су и одбрану „орлова“ да стрепи, док су изабраници Драгана Стојковића нападачки били безопасни, будући да нису упутили ниједан шут на гол ривала. Мора много боље у наставку, јер са овим резултатима (Словенија – Енглеска 0:0) – Србија испада!

45. минут – Још минут ће се играти у првом полувремену.

43. минут – Данци доминирају, а поражаваујуће звучи чињеница да наши фудбалери нису упутили ниједан ударац на гол противника!

38. минут – Све су опаснији напади данске репрезентације. Хјулманд је добио лопту у опасној зони, проследио ју је до Винда, који се у кључном тренутку оклизнуо, те је лопта отишла високо преко гола.

32. минут – Не смемо ово да радимо. Оставили су фудбалери Србије много простора ривалу, те је са дистанце покушао Хејлунд, чији је ударац одбранио Рајковић.

27. минут – „Пожутели“ су и Данци. Винд је преоштро стартовао на Страхињи Павловићу, па се судија Летексије није много двоумио.

23. минут – Настала је конфузија у одбрани после корнера Ериксена, дуго наши фудбалери нису могли да избаце лопту, након чега је Данска донбила још један корнер. А после њега је лопта ушла у мрежу Србије, међутим гол је поништен, будући да је лопта, док је ишла ка нашем голу, прешла аут линију.

21. минут – Ау, како је само сада било опасно! Иван Илић је погрешио, лопта је дошла до Кристијана Ериксена, који је тукао са дистанце, али је Рајковић одлично одбранио.

16. минут – Право ниоткуда – шанса за Данце. Лопту је на левој страни имао Меле, послао је лопту у казнени простор, где је пред голом био Ба, ког је мало и омео Андрија Живковић, па Рајковић није морао да интервенише.

15. минут – Дуго су наши фудбалери држали лопту, најчешће је она била у ногама Лазара Самарџића, али су Данци направили јак блок, па ту није било пролаза.

11. минут – Сада смо били најближе голу Данске. Лопта је дошла до Лукића, он је покушао да „избаци“ Живковића на левој страни, али је послао прејаку лопту.

8. минут – Добро су наши фудбалери постављени, играју агресивно, што отежава Данцима покушај да наметну свој стил игре.

5. минут – Пробали су Данци да нас преваре, Ериксен је брзо извео слободњак и додао лопту до Винда, али је Рајковић био одлично постављен.

4. минут – Ово није добро – већ први жути картон за Србију. Добио га је Миленковић због повлачења Хејлунда.

1. минут – Почео је меч у Минхену. Идемо, „орлови“!

ДАНСКА – СРБИЈА 0:0

Стадион: „Алијанц арена“ у Минхену. Судија: Франсоа Летексије (Француска). Жути картони: Винд, Хјулманд (Данска), Миленковић, Митровић (Србија).

ДАНСКА: Шмајхел – Вестергард, Кристенсен, Андерсен – Меле, Хејбјерг, Хјулманд (од 77. Дилејни), Ба (од 77. Кристијансен) – Ериксен (од 88. Поулсен) – Винд (од 46. Сков Олсен), Хејлунд (од 58. Долберг).

СРБИЈА: Рајковић – Вељковић, Миленковић, Павловић – Мијаиловић (од 73. Младеновић), Илић, Гудељ (од 46. Јовић), Живковић – Самарџић (од 46. Тадић), Лукић (од 87. С. Милинковић-Савић) – Митровић.