• SP KOŠARKA: Srbija igrala samo jednu četvrtinu protiv Brazila

SP KOŠARKA: Srbija igrala samo jednu četvrtinu protiv Brazila

0
srbija kosarka brazil0

Кошаркашка репрезентација Србије претрпела је други пораз у 4. колу шампионата света у Шпанији.

Екипа Александра Ђорђевића поражена је од селекције Бразила са 81:73, па сада у А групи има скор 2-2.

Србија је против Бразила одиграла веома лоше прве две и последњу деоницу, па није успела да слави иако је у трећем кварталу била фантастична 32:12.

Милош Тодосић био је далеко најбољи играч наше екипе са 14 поена и 5 асистенција, а одличан је био и Стефан Марковић који је био покретач преокрета у трећој деоници и меч је завршио са 10 поена и по 3 скока и асистенције. Бјелица (2-5) и Богдановић (2-7) убацили су по 8 поена, а капитен Крстић је додао 7. На другој страни, Виеира је имао 21 поен уз шест тројки, Барбоса је додао 16, а Сплитер 10 уз 7 скокова и 6 асистенција.

Наша селекција последњи меч групне фазе игра у четвртак од 22х против домаћина, а након овог пораза највероватније ће завршити на четвртом место у групи.

Ток меча

Србија је, као и претходне мечеве, и дуел са Бразилом почела нападом на Марковића под кошем, а наш плеј је погодио у дуелу са Уертасом.

Виеира је на другој страни погодио две тројке преко Бјелице, а надовезали су се Уертас, Барбоса и Сплитер, па је Ђорђевић у петом минуту затражио тајм-аут – 12:4. Много проблема имали су наши високи играчи са Варежаом и посебно Сплитером, а добро је почела и спољна линија нашег ривала.

Наш тим се мало раздрмао уласком Теодосића. Након његове и тројке Бирчевића Бразил је затражио минут одмора – 16:12. Нови проблем за наш тим створио се уласком Ненеа Иларија, који је изблокирао Богдановића и Крстића и постигао брзих пет поена – 21:12.

Бразил је након 10 минута водио 23:16 и с обзиром на дешавања на паркету, то је био одличан резултат за наше.

Није се много променило почетком друге деонице. Бразил је наставио са брзом игром, наша екипа није успевала да испрати тај ритам, па је средином друге деонице било 37:23 за Бразил.

До краја првог дела Бразил је задржао двоцифрено вођство. Много проблема наш тим је имао у одбрани и грађењу скока. Бразилци су играли једноставно и брзо у нападу, а на полувремену су водили 48:32.

Наш тим је почетком другог дела заиграо много агресивније и у одбрани и у нападу, а творац такве игре био је стефан Марковић. Он је везао пет поена и спустио наш тим на једноцифрени дефицит – 52:44.

На сјајну ролу Марковића надовезали су се Теодосић и Богдановић који је у 27. минуту погодио први шут из игре (тројке) за 55:53. Изједначио је Радуљица са пенала, а Бразил је у тим тренуцима деловао потпуно изгубљено.

Теодосић је потпуно разиграо, остали су га пратили, па је Србија на крају треће четвртине имала предност – 64:60. Наш тим је трећу деоницу са невероватних 32:12. Изузетно важну тројку погодио је Симоновић на старту последње деонице за +7, али на другој страни је истом мером узвратио Виеира – 67:63.

Исти играч постигао је осам везаних поена (још једну тројку) и брзо је вратио вођство Бразилу – 68:67. Наставили су Бразилци своју серију, Виеира је био незаустављив, а Радуљица је направио неколико грешака.

Никако није наш тим могао до поена, а Бразил је мало по мало правио разлику. Серију 12-0 напокон је Радуљица прекинуо једним слободним бацањем, али Бразил је ипак ишао незадрживо ка победи. Наду је вратио Теодосић тројком за 74:71, а на другој страин Виеира је преко Богдановића узвраио и тако решио меч.