• SPORT
  • Šok i neverica: Partizan poklonio Zadru pobedu sekund pre kraja meča!

Šok i neverica: Partizan poklonio Zadru pobedu sekund pre kraja meča!

0

Завршница меча у Задру између истоимене екипе и Партизана у 14. колу АБА лиге препричаваће се годинама а тријумф је на крају припао хрватском тиму који је славио са 80:78 (20:18, 17:21, 19:20, 24:19).

Шта се догодило? Партизан је неколико секунди пре краја меча имао 75:74 али су његови играчи катастрофално отпочели напад, пошто се Бертанс оклизнуо. До лопте је дошао Рамљак који је асистирао Делашу а овај је тројком изазвао земљотрес у до тада позоришној атмосфери на трибинама.

Задрани су веровали да се неће поновити тројка Кецмана у Загребу, али јесте. Ипак, не у потпуности.

Наиме, Партизан је четири секунде пре краја дуела извео лопту на половини терена Задра, а Бертанс се искупио за клизање тројком за 78:77!

Осам десетинки до краја. Нема шта, бодови иду Партизану…да је имао скоцентрисаније играче под својим кошем.

Како другачије објаснити НБА акцију иначе слабих Задрана, када је Делаш из аута асистирао Тревису који је прелетео потпуно изгубљене Бертанса и посебно Гордона?

Уследило је полагање за невероватну радост Задрана на трибинама и крај меча. Мук, шок и неверица међу младим играчима Партизана којима ће овај пораз после Бамберга и Солнока сигурно још теже пасти.

О самој утакмици врло мало. Била је досадњикава у првом полувремену и вечито резултатски неизвесна. Тимови су један другом највише бежали пет поена.

Прва четвртина отворена је неуобичајено високим процентом постигнутих поена из игре.

Задар је константно био у благој предности док је у тиму Партизана само Ђорђе Гагић погађао у прва три минута. Средином четвртине пробудили су се Милосављевић и Гордон, да би Личић тројком у 9. минуту довео црно-беле до 18:15. Нажалост, црно-бели су допустили Јози Бркићу и Пространу (3п) да преокрену на крају овог периода игре.

На старту друге четвртине, Партизан је преузео контролу на терену а Лучић и Гордон су везаним поенима донели 23:20. На истеку 13. минута гости су имали „+5“ због чега је Задар узео тајм-аут.

Ово је био јако битан моменат првог полувремена јер су Задрани серијом 7-0 зауставили Партизан који четири и по минута није постигао кош! Ипак, црно-бели су се вратили у седло и са линије слободних бацања као и скоковима у офанзиви дошли су до минималне предности пред друго полувреме.

У трећој четвртини Партизан је губио лопте, а Задар доминирао под кошем. Гордић је био најистакнутији у овој деоници и захваљујући њему црно-бели су имали и 52:47. После неспортске личне грешке слабо расположеног Гордона, Задрани су се вратили у игру (54:55).

Гордић и Богдан Богдановић одржали су предност гостију уочи последње деонице у којој је виђено јако мало добрих потеза и ужасно много грешака и неквалитетне кошарке.

А онда је дошао последњи минут, тачније последњих десет секунди за памћење. Како за кога.

Најзаслужнији за успех домаћина били су Красић са 14, Кастропил са 13, Делас са 12, Врбанц и Тревис са по 10 поена, док су код црно-белих најефикаснији били капитен Лучић са 15, Богдановић, Гагић и Бертанс са по 11 поена.

Првак Србије претрпео је пети пораз у досадашњем делу такмичења, док су Задрани остварили шесту победу.