ŠAMPIONI Paraolimpijci Srbije po medaljama u Riju bolje plasirani od naših olimpijac

0

Naša paraolimpijci su, na rang listi osvajača medalja na Igrama u Rio de Žaneiru, ostvarili bolji plasman od olimpijaca Srbije koji su se u istom gradu nadmetali u avgustu.

vewktkqturbxy9kztkwmdjjmtblyja5ywy3owi4mdk4nzk5mdlmzwu2yy5qcgvnk5uczqmuamldlqlnadyawsovb9kyl3b1bhnjbxmvturbxy8xzdc0y2i0mtcwntk1mdqznjyyownhymq2mdzmntbmni5wbmchwgaСа девет медаља, од којих су три биле златне, две сребрне, а четири бронзане, параолимпијци из Србије су заузели 31. место, а наши олимпијци су били 32. на Играма, са осам медаља (два злата, четири сребра, две бронзе).

Истини за вољу, параолимпијци су имали нешто слабију конкуренцију, јер је Међународни олимпијски комитет забранио свим руским такмичарима да учествују на овим Играма. Када су класични олимпијци у питању, та забрана важила је само за атлетичаре, као и за оне спортисте који су раније пали на допинг тестовима, без обзира на то што су у међувремену одслужили казну.

Подсетимо, на Параолимпијским играма стрелац Ласло Шурањи је освојио злато и бронзу, на победничком постољу биле су и стонотенисерке Борислава Перић Ранковић (злато) и Нада Матић (бронза) у синглу, те заједно као „сребрне“ у дублу, стонотенисер Митар Паликућа освојио је бронзу, Немања Димитријевић бронзу у бацању копља, а Жељко Димитријевић и Милош Митић злато и сребро у бацању чуња.

На класичним Олимпијским играма, злато су освојили рвач Давор Штефанек и ватерполисти, сребро кошаркаши, одбојкашице, Тијана Богдановић (теквондо) и тандем Марко Томићевић – Миленко Зорић (кајак), а бронзу Ивана Шпановић (скок у даљ) и кошаркашице.