RUS UBITAČAN: Hačanov bolji od Đokovića u finalu Pariza

0

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da osvoji Masters u Parizu pošto je od njega u finalu bio bolji Karen Hačanov sa 2:0 u setovima (7:5,6:4).

Руски тенисер је одиграо још један изузетан меч ове недеље у престоници Француске пошто је у другом сету имао преко 80% убаченог првог сервиса, а такође је био сјајан и са основне линије где је многе поене диктирао својим најмоћнијим ударцем – форхендом.

Новак Ђоковић после јучерашњег маратонског полуфинала против Роџера Федерера који је трајао више од три сата није имао ону препознатљиву енергију у себи, па је освојио тек један брејк у мечу и то на почетку првог сета, али му је Хачанов одмах одговорио на исти начин – рибрејком.

Кључни детаљ се десио у 11. гему првог сета када је Хачанов по други пут одузео сервис противнику, а онда одмах и освојио сет, да би у другом периоду игре био апсолутно бољи и заслужено освојио свој први Мастерс у каријери, који му доноси 11. место на најновијој АТП листи која излази већ сутра ујутру.

Ово је први пораз Новака Ђоковића у финалима Мастерса у Паризу, после четири титуле освојене у дворани „Берси“.

Ипак, то неће утицати на његов повратак на прво место ранг листе на којој ће сутра имати око 400 бодова предности над другопласираним Рафаелом Надалом.