РУКОМЕТ: Црна Гора боља, крај ЕП за Србију

0

Поразом од Црне Гoре, другим на шампионату репрезентација Србије и пре краја групне фазе елиминисана је са Европског првенства.

Crna Gora bolja, kraj EP za SrbijuФОТО: Рукометни савез Србије

Рукометна репрезентација Србије доживела је и други пораз на Европском првенству. Од Србије је боља била Црна Гора које је на крају славила резултатом 22:21. Црној Гори је ово прва победа у историји на шампионату Европе.

За Србију је ово Европско првенство завршено, док Црна Гора може да се нада пласману у наредну фазу ако победи Белорусију у трећем колу. Србија последњи меч игра против Хрватске.

Није било голова у прва два минута, да би Србија дошла до вођства. Ипак, када се ушло у део меча у коме су голови заменили грешке Црна Гора је била успешнија.

Средином првог полувремена Црногорци су имали и +4, али је Србија успела да се врати у игру. У три наврата су Орлови имали прилику за изједначење, али су је сваки пут испуштали и Црногорци су чували гол предности упркос томе што су имали чак шест искључења у првом полувремену. За то време Србија је три пута била са играчем мање.

Боље је Србија ушла у друго полувреме, дошла је до толико траженог изједначења након чега је прешла и у вођство па чак дошла и на +3.

Уследио је период у коме је Србија грешила и у коме није имала рецепт како да заустави Божовића који са три гола доноси Црној Гори изједначење.

У последњих 15 минута практично се играло гол за гол, али је Србија била та која јури резултат.

У последња два минута меча Црна Гора је унела гол предности, а уз одбрану Савића отворио се Црногорцима пут до +2 до чега су и дошли голом Радовића.

Црну Гору је у овом мечу предводио Немања Грбовић са пет голова из пет покушаја, четири је постигао Милош Божовић који је био заправо човек одлуке са три везана гола за изједначење.

За Србију је шест погодака постигао Лазар Кукић, пет је дао Богдан Радивојевић.

САСТАВИ:

Србија: Црноглавац, Цупара, Ђукић, Илић Н, Илић В, Иванишевић, Колаковић, Кукић, Марсенић, Мосић, Николић, Пешић, Пушица, Радивојевић, Сретеновић, Зеленовић

Црна Гора: Анђелић, Бакић, Божовић, Чавор, Гленџа, Грбовић, Канкараш, Ласица, Лазовић, Липовина, Мијушковић, Радовић, Шеваљевић, Симић, Вујовић Ф, Вујовић С.

ТОК МЕЧА:

Нема гола у прва два минута меча. Истакле су се, са обе стране, за сада одбране и голмани.

Србија до вођства долази голом Лазара Кукића, а са друге стране одговорио је убрзо Шеваљевић из седмерца – 1:1.

Нижу се грешле на обе стране, а Црна Гора долази до вођства преко Грбовића који се најбоље снашао у великој гужви испред гола Иванишевића.

Ускоро се вођство Црногораца повећало на два гола. Још једном је мрежу Србије затресао Шеваљевић – 3:1.

На истеку деветог минута, Црна Гора долази до четвртог гола, стрелац је још једном Васко Шеваљевић.

После тајм аута који је затражио Перуничић, Србија голом Зеленовића смањује на 4:2.

Црна Гора преко Грбовића, са играчем мање долази до 5:2, али лепо са крила узвраћа Зеленовић и Србија се враћа на -2.

Ако је почетак меча био успорен, сада смо у периоду када се голови нижу као на траци. За 6:2 за Црногорце погађа Грбовић, а за 6:3 узвраћа Илић.

Први пут Црногорци долазе на +4, и то голом Вујовића – 7:3.

На половини смо првог полувремена, Србија се враћа на -3 поготком Радивојевића за 7:4.

Нападала је Црна Гора, играла без голмана. Србија се одбранила али је упропастила прилуку за лаку контру лошим пасом.

Нови гол за Србију постиже Радивојевић након брзог напада, 7:5. Уследила је и добра одбрана и сада Орлови имају прилику да приђу на само гол заостатка. То је Перуничићевим играчима и пошло за руком голом Марсенића – 7:6.

Остало је десет минута до краја првог полувремена, Србија је пропустила прилику да дође до изједначења и поново је у нападу Црна Гора.

Јефтино Србија прима гол. Стрелац за 8:6 је Божовић, али одмах узвраћа Кукућ уа 8:7.

Пето искључење за Црну Гору. Србија је до сада само једном била са играчем мање. На седам минута до полувремена српски голман промашио је празну мрежу и нову прилику за изједначење.

Србија је сада на терену са играчем мање и користи то Црна Гора да преко Николића дође до 9:7.

Зеленовић је погодио за 9:8, а Србија поготком Радивојевића из брзе контре и на празан гол коначно долази до изјеначења.

Одбранила се Србија са ограчем мање, Иванишевић је уписао седму одбрану на мечу.

На празан гол Црногорци погађају за ново вођство. Стрелац је Ласица – 10:9, али одговара Кукић одмах и поново је изједначено.

Уследила је нова грешка Србије коју је казнио Вујовић. Црна Гора постигла је нови гол са играчем више иако је Илићево искључење било истекло у моменту када се мрежа иза Иванишевића затресла – 11:10.

Меч је настављен, а први напад у другом полувремену има Србија. Кукић погађа за изједначење – 11:11.

Уписао је Иванишевић још једну одбрну на голу Србије која голом Сретеновића долази до вођства први пут од другог минута меча.

Не користе Орлови прилику да оду на два гола предности па Црна Гора долази до изједначења голом Лазовића 12:12.

Сретеновић још једном доноси предност Србији (13:12).

Нема одбране од Грбовића, поново је изједначено. У току је 36. минут.

Након неколико неуспешних напада на обе стране, поново води Србија. Стрелац Зеленовић – 14:13.

Брани поново Иванишевић и даје прилику Орловима до дође до два гола предности, а покушаће Србија то да изведе са играчем више.

Голом Кукића Србија први пит долази на +2. Игра се 40. минут. Резултат је 15:13.

Након нове одбране Иванишевића, брзо је реаговао Радивојевић који доводи Србију на +3.

Божовић погађа и смањује на -2 – 16:14. А додаје и још један гол за 16:15.

Трећим везаним голом Божовића Црна Гора долази до изједначења – 16:16. Перуничић тражи тајм аут.

Брани Симић, и Црна Гора напада за ново вођство. Дуго је нападала Црна Гора и поново води голом Липовине. Али, одмах узвраћа Ђукић и сада је 17:17.

Погађа Липовина поново за ово вођство своје репрезентације. Погађа за њим и С. Вујовић и Црна Гора је на +2 на десет минута до краја меча – 19:17.

Коначно Србија долази до поготка, стрелац је Марсенић.

Пет и по минута до краја меча, Црна Гора је поново у вођству. Стрелац за 20:19 је Грбовић.

Ново изједначење. Стрелац за Србију је још једном Кукић, али Липовина одмах узвраћа 21:20 за Црну Гору.

Одлази Црна Гора поново на +2, мање је од два минута до краја. Стрелац је Радовић.