РЕКОРД КАРИЈЕРЕ БОГДАНОВИЋА: Кингси после продужетка поражени од Бакса

0

Кошаркаши Сакраменто Кингса поражени су пред домаћом публиком од Милвоки Бакса са 141:140.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић поставио је лични рекорд по броју поена у најјачој лиги на свету, међутим то није било довољно да се избегне пораз.

Некадашњи кошаркаш Партизана на терену је провео чак 43 минута (највише од свих играча Сакрамента), а дуел је завршио са учинком од 28 поена (10/22, 5/8 за три, 3/4 бацања), осам скокова и осам асистенција, уз две украдене и једну блокаду.

Победник овог дуела одлучен је тек у продужетку, пошто су Кингси успели да у последњој четвртини надокнаде 14 поена заостатка за шест минута. Богдановић и Џајлс играли су одлично у овом периоду игре и на 26 секунди до краја, после коша Колија-Стајна, имали су +2 (126:124).

Лејкерс – Пеликанс 125:119

Ерик Бледсо донео је изједначење Баксима на 11 секунди, а у нападу за победу Диерон Фокс је изгубио лопту и ушло се у продужетак. У њему је најбоља екипа у НБА кренула фуриозно и брзо дошла до +6.

Кингси су успели да се врате тројком Богдановића на 72 секунде до краја (133:134), међутим веома важну тројку за Милвоки постигао је Малком Брогдон.

Немања Бјелица на овом мечу није добио ниједан минут на терену.

Некадашњи руки године погодио је за +4, а на семафору је било 17 секунди до краја дуела.

Екипа Дејва Јејгера одмах је кренула у напад и на њихову срећу Богдановић је фаулиран приликом шута за три поена. Ипак, Богдан је погодио је 2/3 и тиме су шансе Кингса доста умањене.

Ушло се у пенал завршницу, али како су Бакси имали предност од два поседа, Сакраменто није успео да се врати. Богдановић је на крају погодио тројку за 140:141 и оно његово једно бацање на крају ће се испоставити пресудно.

Милвоки су до победе предводили Бледсо са 26, Брогдон са 25, Миротић и Мидлтон са 21, док је Адетокумбо убацио 17 за 24 минута. Код Кингса најефикаснији био је Хилд са 32, Богдановић је постигао 28, Џајлс 18, Фокс 17…

Бакси сада имају скор од 47/14, док су Кингси на 31/30.

ПОМОЗИТЕ РАД СРБИН.ИНФО ДИНАРСКОМ УПЛАТОМ – КЛИКНИТЕ ОВДЕ!