RASPUCANI SRBI: Prijović načeo BATE, prvenac Kostića i majstorija Jovića

0

Srpski reprezentativac Aleksandar Prijović postigao je gol za PAOK na gostovanju BATE Borisovu.

На утакмици другог кола Лиге Европе гости из Солуна су повели 1:0 већ у шестом минуту.

Јаба центрирао са леве стране, а Пријовић са четири, пет метара одлично реаговао главом и послао лопту у мрежу.

На крају је ПАОК победио убедљивим резултатом 4:1.

Филип Костић затресао је мрежу Лација у 27. минуту за вођство Ајнтрахта од 2:1.

Гол је био плод акције српских фудбалера. Мијат Гаћиновић је дао повратну, а Костић са седам, осам метара закуцао лопту у мрежу и постигао првенац у дресу екипе из Франкфурта.

Вођство Ајнтрахта на 3:1 повисио је Лука Јовић у 52. минуту. Халер га је сјајно упослио, а бивши нападач Црвене звезде је маестрално реаговао и лобовао голмана Протоа.

Као и ПАОК у Белорусији, и Ајнтрахт је победио резултатом 4:1.

У стрелце се вечерас од Срба уписао и Саша Марковић. Некадашњи везиста Партизана голом у 74. минуту преполовио је заостатак Аполона против Марсеја (1:2), а у последњим тренуцима утакмице кипарски тим је стигао до изједначења и бода – 2:2.