Раднички декласирао Русе!

0

sp-jaru_620x0

Кошаркаши Радничког победили су Спартак из Санкт Петербурга са 97:80 (26:15, 19:18, 21:23, 31:24) у 3. колу Х групе Еврокупа.

Екипа тренера Мирослава Николића одиграла је сјајно у дворани „Језеро“ против фаворизованих гостију, али већ после прве четвртине било је јасно да се РУсима не пише добро у срцу Шумадије.

Раднички је потпуно доминирао и у 37. минуту је имао и рекодрдних 20 поена предности.

Сјајне партије пружили су Сава Лешић са 23 поена (9 скокова), Мутафу Јару са 20 поена (10 скокова) и Душан Млађан са 20 поена (9-6 за три). У екипи Спартака Стивен Барт је постигао 24, а Џаред Хоман 16 поена.

Крагујевчани после три кола имају два тријумфа и пораз, док је Русима ово други неуспех. Раднички следеће недеље гостује литванском Нептунасу.

РАДНИЧКИ – СПАРТАК (САНКТ ПЕТЕРБУРГ) 97:80 (26:15,19:18, 21:23, 31:24)
Дворана: „Језеро“. Гледалаца: 2.500. Судије: Замојски (Пољска), Ћићи (Албанија) и Картал (Турска).
РАДНИЧКИ: Сили 4, Јанковић, Лешић 25 (9ск, 3 љс), Јовић 3 (5ас), Стевановић, Млађан 20 (8-9 за три), Калинић 14, Јару 20 (10 ск), Димић 3, Балмазовић, Јевтовић 2, Мариновић 8 (8ас).
СПАРТАК: Мек Грет 10 (6 ас), Кошчејев 12, Берт 24 (5 ас), Корољев 4, Јаковенко 11 (4 ск), Фидиј 3, Нестјоров, Суровцев, Першин, Војтјук, Хоман 16 (4 ск), Ткаченко.