Rađa se nova Holandija! A stiže Advokat

0

Lale u Roterdamu demolirale Obalu Slonovače sa 5:0

Рађа се нека нова Холандија. Селекција Лала прегазила је у Ротердаму репрезентацију Обале Слоноваче са 5:0 у пријатељској утакмици после које ће улогу селектора преузети Дик Адвокат од садашњег вршиоца дужности Фреда Грима.

Прва звезда ове утакмице, помало неочекивано, био је дефанзивац Ајакса Џоел Велтман који је постигао два гола за Лале. Први гол дао је у 13. минуту, након што га је заборавила противничка одбрана, а у 36. минуту је и други пут затресао противничку мрежу.

Између та два поготка један из пенала „сместио“ је и Арјен Робен у 32. минуту.

Дејви Класен је у 69. минуту, после асистенције Јансена, повисио на 4:0. А тачку на убедљиву победу ставио је управо Јансен у 75. минуту. То је био најубедљивији пораз Обале Слоноваче у међународним утакмицама, иначе ту селекцију предводио Белгијанац Марк Вилмотс.

Ова утакмица памтиће се и по томе што је Весли Снајдер изједначио рекорд Едвина ван дер Сара и 130. пут обукао дрес Холандије.

Холандија ће, са Адвокатом на клупи следећег петка такође у Ротердаму дочекати Луксембург у утакмици квалификација за Светско првенство 2018. године.

Лале тренутно заузимају четврто место на табели А групе са шест бодова мање од водеће Француске.