Пре 22 године „небо се отворило“ (Видео)

0

CZ-Bajern

Навијачи Бајерна још увек вероватно славе историјску победу над Барселоном у Лиги шампиона и спремају се за финале, а пре тачно 22 године су туговали.

Наиме, 24. априла 1991. године одигран је реванш меч полуфинала Купа Европских шампиона између Црвене звезде и Бајерна.

Након што је у првој утакмици Звезда направила подвиг и победила Баварце са 2:1 у Минхену, на препуној Маракани одигран је можда и најдраматичнији меч у историји српског фудбала.

Црвено-бели су повели голом Михајловића из слободног ударца, али су Аугенталер у 61. и Бендер у 68. минуту преокренули. Деловало је да ће меч отићи у продужетке када се „небо отворило“ и када је „стадион експлодирао“.

Сви вероватно још увек памте 90. минут, центаршут Михајловића и реакцију голмана Аумана који је руком спустио лопту у своју мрежу.

Уследило је незапамћено славље, а Звезда је након тога освојила титулу првака Европе победивши после бољег извођења пенала Олимпик из Марсеља у финалу у Барију.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БАЈЕРН 2:2 (1:0)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стојановић, Радиновић, Маровић, Шабанаџовић, Белодедић, Југовић, Просинечки, Михајловић, Панчев (Стошић), Савићевић, Бинић
БАЈЕРН: Ауман, Швабл, Бендер, Грахамер, Аугенталер, Ефенберг, Штрунц, Ројтер, Волфарт, Тон, Лаудруп.