• ВИДЕО
  • ПОСЛЕ 16 МЕСЕЦИ: Звезда исекла Јавор и скинула Партизан са врха табеле (ВИДЕО- голови)

0

У победи над Јавором 2:1 голове постигли Дауда и Печник, а за тим из Ивањице Златковић.

Фудбалери Црвене звезде искористили су реми Новог Пазара и Партизана (0:0) и одмах на старту пролећног дела Суперлиге савладавши Јавор (2:1) головима Дауде и Печника после 16. месеци заузели прво место на табели.

Звезда је од старта имала више од игре, а пре првог гола Дауде у 32. минуту, изабраници тренера Славише Стојановића имали су неколико прилика, али пре свега Милијаш и Мрђа нису били довољно прецизни.

Ипак, када је на истеку првог полувремена Печник искористио кикс голмана Јавора Лазовића и повисио на 2:0 постало је јасно да је Звезда на 45. минута од преузимања прве позиције на табели.

У наставку Јавор је покушавао да напада у 67. минуту голом Немање Златковића смањио на 2:1, али није имао снаге да преокрене резултат, што је за више од 20.000 навијача Црвене звезде био сигнал да скандирају о титули и верују да се на Маракану могу како каже песма, вратити „славни дани прошлости…“