PENALOM DO REMIJA U LUDOJ ZAVRŠNICI, VAR i Iran doneli Španiji prvo mesto i Rusiju

0

MAROKO JE BIO DOMINANTAN, A NE ŠPANIJA Neverovatnim spletom okolnosti, "furija" se provukla do prvog mesta

Фудбалери Марока су се на фантастичан начин опростили од Светског првентсва у Русији, јер су у последњем колу пружили сјајан отпор фавориту Шпанији и одиграли нерешено 2:2.

„Црвена фурија“ је овим ремијем завршила као прва у групи Б, иза Португала, што значи да ће се у осмини финала састати са Русијом, која је била другопласирана у групи А.

Да ово неће бити лак задатак за освајача „богиње“ из 2010. године, видело се већ на старту, када је нападач афричке селекције, Бутаиб, искористио неспоразум Инијесте и Рамоса на средини терена, одузео лопту и изашао сам пред голмана Давида де Хеу, којег је рутински савладао.

Ипак, на изједначење се није дуго чекало, јер је Иско крунисао сјајну акцију Инијесте и Дијега Косте. У првом полувремену, Шпанија је имала још неколико напада, али није успела да дође до преокрета.

Нордин Амбрабат је на истеку првог сата игре фантастично шутирао са дистанце, али није имао среће јер је погодио пречку.

Међутим, Мароко је успео поново да поведе, јер је корнер у 81. минуту извео Фажр, а сјајно скочио Ен Несири, и погодио горњи део гола који брани де Хеа.

Ипак, Шпанци су успели да се „извуку“ и стигну до злата вредног бода, који им је донео прво место у групи. У 93. минуту „фурија“ је изједначила после брзо изведеног корнера и центаршута Данија Карвахала, који је спремно дочекао резервиста Јаго Аспас и петом савладао Мунира.

Арбитар је прво показао да је нападач Селте био у офсајду, али је након гледања снимка признао гол.

То је уједно био и последње вредно пажње што смо видели на овој занимљивој утакмици.

ХРАБРИ ИРАН НИЈЕ УСПЕО Мајсторија Кварежме, Роналдо блед, Португал иде на Уругвај

Репрезентација Португала одиграла је нерешено против Ирана 1:1 у трећем колу групе Б на Светском првенству. После ове победе Кристијано Роналдо и другови заузели су ипак друго место, па ће им противник у осмини финала бити Уругвај, док други пар чине Шпанија и домаћин Русија.

Овај сусрет је почео као и претходна два која је играла азијска селекција. Веома чврсто и дисциплиновано у одбрани. Нису дозволили фаворизованом противнику да створи озбиљнију прилику.

Ипак, до предности је Португал дошао у последњем минуту првог полувремена. И то на какав начин… По ко зна који пут у каријери је показао стрелац гола Рикардо Кварежма о каквом се мајстору ради. Упутио је фанстастичан шут са неких 22 метра, спољним делом стопала десне ноге и погодио рашље чувара мреже Ирана Алирезе Беираванда.

У наставку дуела иста слика као и у првом делу меча. Покушавали су мало више изабраници Карлоса Кеирожа, јер им је победа доносила пролаз даље.

Ипак, у 53. минуту после гледања ВАР технологије судија Енрике Касерес је показао на белу тачку, лопту је наместио Роналдо, али је као победник изашао феноменални голман азијске селекције.

Добру прилику да се Иран врати у меч имао је резервиста Шаман Годос, који је добро шутирао са 18 метара, али је његов ударац завршио мало поред леве стативе гола Руија Патрисија.

Фудбалери Ирана успели су да поравнају резултат у трећем минуту судијске надокнаде, јер је после другог пенала који је свиран такође после гледања ВАР-а на овом сусрету, а првом за изабранике Карлоса Кеирожа. Прецизан био Карим Ансарифард.

Већ у следећем нападу азијска селекција је пропустила велику шансу да направи огромну сензацију и избори пласман у наредну рунду, а херој нације могао је да постане Мехди Тареми који је са само пет метара погодио спољни део мреже.