Partizan bez Lige šampiona

0

mitrovic

Фудбалери Партизана играју на свом стадиону реванш треће рунде квалификација за Лигу шампиона са Лудогорецом. Резултат: Партизан – Лудогорец 0:0 (40′)

Бугарски шампион добио је у Разграду први меч резултатом 2:1, иако је Партизан водио.

Првак Србије поново може да рачуна на Митровића, после 4 европска меча суспензије, али црвени картони из претходна два меча од терена одвајајају Волкова и Јојића. На клупи је остао Марко Шћеповић, асистент из првог меча.

Бугари су због суспензије без Румуна Моција, битног у одбрани, а још увек се није опоравио Платини. На клупи Лудогорец има по једног Србина и Бугарина и пет играча латинског порекла.

Партизан:
Лукач, Иванов, Остојић, Обрадовић, Гулан, Ђемба Ђемба, Марковић, Илић, Нинковић, Грбић, Митровић.

Лудогорец:
В.Стојанов, Барт, Ментиле, Жуниор Кајсара, Минев, Златински, Дјаков, Александров, И.Стојанов, Безјак, Марселињо.

Бољи из двомеча иде у плеј оф за ЛШ, поражени у плеј оф за Лигу Европе.

Текстуални пренос меча пратите на нашем сајту.

partizan2
На почетку је очигледна велика жеља оба тима, али много је погрешних додавања на обе стране и за сада нема шансе.

5. мин.
Нинковић је фаулиран на ивици казненог простора на левом боку, идеално за центаршут. Нинковић је и центрирао, Иванов је покушао маказицама, али поред гола.

Пред почетак меча навијачи Партизана мотивисали су свој тим транспарентима – из Алкатраза су поручили: Вечерас све од себе даћеш или стварно не знам кад ћеш, док су Забрањени развили слоган: Играјмо тај танго смрти као некад пре. Такође, навијачи су скандирали и „Мрзим Ђуру, волим Партизан“, а тренер КК Партизан Душко Вујошевић добио је овације.

11. мин.
Прва шанса за Лудогорец – није било офсајда, Стојанов је имао скоро чисту ситуацију искоса са леве стране, али је Обрадовић успео да избије лопту у корнер.

После тога Бугари су извршили притисак два-три минута, али без правих шанси. На другој страни је Митровићу други пут свиран офсајд, оба пута на поновљеном снимку видело се да је линијски судија погрешио.

А навијачи Партизана пожелели су и добродошлицу Ђемби Ђемби – „Дјемба, Дјемба, wелцоме, wелцоме“.

partizan3
18. мин.
Солидан покушај Митровића, који је за сада најбољи у редовима црно-белих.

Игра се офанзивно на обе стране, Партизан добро комбинује све до завршнице, недостаје завршни пâс, па зато и нема стопостотних шанси.

28. мин.
Темпо игре је мало опао, али више се игра на половини Бугара. Ново убацивање Нинковића из слободног ударца, али голман Стојанов истрчава и хвата лопту.

31. мин. Сјајна акција Партизана која се завршила тако што је Митровић погодио пречку, а потом је свиран офсајд и судија је овога пута био у праву. Непун минут касније нова шанса за Партизан, гужва у казненом гостију, а све се завршило ударцем Марковића поред гола.

42. мин.
Наредних неколико минута гледали смо притисак црно-белих, а онда је неспоразум Остојића и Лукача могао скупо да кошта Партизан. Нису се добро разумели ко ће да покупи лопту, Лукач ју је избио са ивице шеснаестерца, а Стојанов је са тридесетак метара промашио празан гол.

Судар са Остојићем оставио је последице на голману Лукачу, који је повредио колено и није могао да настави меч. Уместо њега, међу стативе је стао Живко Живковић, 24-годишњи голман који је поникао у Партизану, а играо је за Телеоптик и био је на позајмици у Металцу из Горњег Милановца.

46. мин. Одличан шут Нинковића са 18 метара, али голман Стојанов направио је параду и избио лопту у корнер.

48. мин. Партизан је много одлучнији. Нинковић је центрирао са леве стране, Грбић је дриблао, Бугари су били смушени, али су некако успели да рашчисте опасност.

vujosevic2

После почетног притиска на старту другог полувремена, гледали смо десетак минута фудбала углавном на средини терена, без повезаних акција.

Пошто дуго није било конкретније комбинације Партизана, тренер Вук Рашовић одлучио се за промену. Из игре је у 68. минуту извукао Илића, а на терен је, уз спорадичне звиждуке, ушао Марко Шћеповић. Партизан је од тада заиграо са два шпица.

70. мин. Одличан центаршут Грбића, али клизећим стартом Бугари у последњем тренутку избацују лопту испред Шћеповића.

73. мин. Митровић је био највиши у скоку, шутирао је главом, а лопта је погодила Барта и отишла у корнер. После убацивања из угла Митровић је поново покушао главом, поред гола.

75. мин. Колико је среће имао Лудогорец! Мантиља је ужасно реаговао после убацивања Нинковића, неспретно је захватио лопту, а она је прохујала који центиметар поред стативе. У наставку акције Остојић и Митровић су се сударили, али су и упутили лопту ка голу, али Бугари су је избацили са гол линије.

81. мин. Шут Марковића са 30 метара, лопта је завршила поред гола.

Лудогорец се потпуно повукао, играчи Партизана стајали су високо, али нису имали снаге за озбиљнију акцију.

88. мин. Гол, Лудогорец је повео. Једну у низу изгубљену лопту црно-белих на средини Лудогорец је искористио на најбољи начин. Витиња је прошао са леве стране и центрирао по земљи, а Гулан је одгурнуо Безјака. Судија је показао директни црвени Гулану и пенал за госте, а Златински је рутински савладао Живковића.

Тада је све било одлучено, Шћеповић је у трећем минуту надокнаде промашио огромну прилику после додавања Луке, па Партизан у два европска меча на свом терену није дао ни гол.