• ПАО ПАНИОНИОС: Звезда направила корак ка ТОП 16 фази (Ток меча)

ПАО ПАНИОНИОС: Звезда направила корак ка ТОП 16 фази (Ток меча)

0

kosarkasi-zvezde-1386876451-411429

Звезда сада има три победе и један пораз, а у наредном колу гостује Билбаоу, који је поражен од Нижњи Новгорода 81:65.

Кошаркаши Црвене звезде, савладали су Паниониос (78:66) у четвртом колу Ласт 32 фазе Еврокупа и направили велики корак ка пласману у осмину финала тог такмичења.

Изабраници тренера Дејана Радоњића имали су доста проблема током меча у Грчкој, средином трећег квартала били у заостатку 49:43, али су тада заиграли агресивну одбрану, почели да погађају у нападу и у последња четири минута ушли са плус 11 (57:66). До краја је разлика рутински сачувана.

Текстуални пренос

„Црвено-бели“ у меч улазе са две победе и једним поразом, док су Атињани без тријумфа у другој фази другог по јачини европског клупског такмичења.

Изабраници тренера Дејана Радоњића су у првом мечу два тима у Београду прошле недеље славили са 84:64, па су велики фаворите и у Атини, где им је проблем може представљати терен на ком ће се играти и веома мала дворана

Пред гостовање у Атини Дејан Радоњић је рекао да је најважније да његови изабраници зауставе главног играча Паниониоса Меколума, као што су то учинили у Београду.

Прва четвртина

Звезда је готоов читаву четвртину била у вођству у једном моменту и 16:10, али је тим тренера Радоњића у последњих два минута одиграо јако слабо и дозволио Грцима да серијом 8:0 после 10. минута воде 21:19.

Друга четвртина

После седам минута друге четвртине, Звезда је и даље у заостатку 32:35
Звезда је имала прилику да преузме вођство, али је Раденовић промашио зицер 34:35
Минут пре полувремена гости воде 36:35
На полувремену, резултат је нерешен 40:40