Treći poraz rukometaša, ovoga puta od Danske

0

Рукометаши Србије поражени су и трећи пут на Олимпијским играма у Лондону, овога пута од Данске. Ипак, није све изгубљено јер их победа над Мађарском и Јужном Корејом у последња два кола води у четвртфинале.
Орлови су снажно полетели на почетку меча, капитен Момир Илић је у прва четири минута постигао чак три гола. Први гол за Данце постиже Линдберг тек у петом минуту. Головима Вујина и Бељанског Србија у седмом минуту стиже до вођства од 6:2, а у 11 и до 8:4.
Данци праве преокрет, топе предност Србије и долазе на само гол заостатка у 19. минуту.  Голом Егерта у 25. минуту изједначавају на 10:10, а потом још три пута тресу мрежу нашег голмана.

Серијом од 4:1 Данци стичу чак пет голова предности (17:12), а Србија готово до краја меча не успева да преокрене резултат.

Одлични голман Србије Дарко Станић је имао је 13 одбрана, а наши рукометаши су у последњем минуту имали напад при резултату 25:23.  Капитен Илић је седмим голом 44 секунди пре краја меча ублажио пораз, kada  је наш тим имао играча мање због искључења Никчевића.
Најефикаснији у српском тиму били су Марко Вујин са осам голова и Момир Илић са седам. Први пут у Лондону играо је и Жарко Шешум.