Vaterpolo: Srbija se neće boriti za zlato

0

Ватерполисти за бронзу на ОИ
Европски шампиони у полуфиналу олимпијских игара поражени су од Италије са 9:7. У борби за треће место изабраници Дејана Удовичича играју против Црне Горе

Изабраници Дејана Удовичића у полуфиналу поражени су од Италије са 9:7 (4:2, 2:2, 2:1, 1:2).

У борби за треће место европски шампиони играће против Црне Горе, која је у полуфиналу поражена од Хрватске.

ПРВА ЧЕТВРТИНА (2:4)
После промашених првих напада обе селекције, Италијани користе човека више у базену и у 2. минуту поготком Гала воде са 1:0. Србија поравнава резултат преко Андрије Прлаиновића. У тренутку када је италијанском играчу истицала казна од 20 секуди, Прлаиновић је од Рађена добио лопту на позицији сидраша и погодио мрежу „азутра“.

После одбрањеног напада са играчем мање, капитен Вања Удовичић доводи Србију у вођство. Ипак, у следећем нападу, у шестом минуту, Италијани постижу гол са играчем више. Гоцић погађа стативу, у тренутку када је Србија имала бројчану предност у базену, што „азури“ кажњавају и уз мало среће, јер се лопта после шута одбила од руке једног од српских ватерполиста, долазе до нове минималне предности – 3:2. Као и у претходном случају, лопта се после шута одбија од руке нашег ватерполисте и завршава у мрежи Сора.

Србија није искористила напад са играчем више, јер је Филиповић шутирао право у голмана Италије

ДРУГА ЧЕТВРТИНА (2:2)
Српски ватерполисти успели су да одбране два напада Италијана, али у фази напада нису имали среће, јер су два шута „делфина“ завршавала на оквиру гола. У трећем минуту друге деонице Фелуго постиже пети гол за Италијане, који имају највећу предност у досадашњем току меча – 5:2.

Србија са играчем више постиже гол, стрелац је Милан Алексић. Српски ватерполисти се бране са играчем мање, али у нападу Филиповић погађа стативу. У шестом минуту, при резултату 5:3 за Италију, Соро, уз помоћ стативе, брани покушај „азура“ у тренутку када су имали играча више. Никић прави контра фаул, али исто чини и Премуш.

Србија има нову прилику да дође на гол заостатка, добија и играча више. Никић постиже гол за 5:4 минут и 10 секунди пре полувремена.После искључења Рађена, Гало постиже трећи гол на мечу. Имала је Србија последњи напад, али Прлаиновић са центарске позиције погађа стативу.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА (1:2)
Са играчем више у базену Вања Удовичић постиже гол и доводи Србију поново на минус један. Удовичић добија друго искључење, а лопта се после покушаја Италијана зауставља на пречки. Пијетловић је добио лопту на центру, али је голаман Италијана одбранио шут.

Гоцић добија треће искључење, али се Србија поново брани, а Алексић промашује шут за изједначење. Помало брзоплето су српски ватерполисти завршили неколико напада, па Италијани, са играчем више, поново долазе до два гола вишка 7:5 – 5. минут. Одлично су „делфини“ извели напад са играчем више, али је шут Митровића зауставила пречка.

Поново Митровић и поново пречка, овај пут уз помоћ голмана Итаље, са играчем више у базену. Премуш враћа Италији три гола вишка, 20 секунди пре одласка на последњи мини одмор. Последњи напад Србије завршава се контрафаулом.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА (2:1)
Иако су изабраници Дејана Удовичића одбранили прва два напада „азура“, нису успели у нападу да материјализују добру дефанзиву. Из трећег покушаја, „делфини“ долазе до гола за 8:6 пет и по минута пре краја меча. Стрелац је, са играчем више, био Филип Филиповић.

Српски ватерполисти одбранили су се са играчем мање, али шут Алексића на истеку напада зауставља голман Италије на три и по минута пре краја меча. Треће искључење Рађена, Италијани узимају тајм аут. Соро брани шут Италијана, али Никић на центру не долази до лопте. Два минута и 13 секунди пре краја, при резултату 8:6, Италијани праве контрафаул, Удовичић тражи тајм аут.

Шут Прлаиновића брани голман Италије, а са играчем више „азури“ долазе до 9:6 минут и 17 секунди пре истека времена. Са играчем више, Вања Удовичић постиже ефектан гол. Лопта се од пречке одбила у мрежу.