NOVAK ĐOKOVIĆ LAGANO DO DRUGOG KOLA: Savladan Brazilac da Silva , Lajović takođe

0

PARIZ - Najbolji srpski teniser Novak Đoković rutinski je pobedio Brazilca Rožerija Dutru da Silvu 6:3, 6:4, 6:4 i plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

Сасвим солидну партију пружио је српски ас, осим почетног брејка Силве, све време је држао контролу меча и за два сата и шест минута савладао противника.

Ђоковићев наредни ривал биће победник шпанског дуела Хаиме Мунар – Давид Ферер.

Ролан Гарос се игра за укупни наградни фонд од 39.197.000 евра.

Лајовић у другом колу такође

Српски тенисер Душан Лајовић савладао је данас одличном игром на старту Ролан Гароса Чеха Јирија Веселог и пласирао се у друго коло турнира. Меч Лајовић-Весели окончан је резултатом 3:0 (6:3; 6:1; 6:3 по сетовима) а трајао је само и по.

Први сет Лајовић је добио прилично лако након брејка који је направио код резултата 5:3, да би тај сет потом брзо привео крају остваривши резултат 6:3.

Други сет српски тенисер је започео сигурно и одмах на старту одузео Чеху сервис. Лајовић је свом противнику, над којим је био убедљиво супериорнији, у том делу игре препустио само један гем, тако да је сет завршен резултатом 6:1.

Трћи сет, који је Лајовића довео до победе, окончан је истим резултатом као и први – 6:3.

Захваљујући недавном пласману у полуфинале турнира у Лиону, где је изгубио од Аустријанца Доминика Тима, Лајовић се на новој АТП листи нашао на 60. месту, док Весели на истој листи заузима 79. место.

Био је то први међусобни дуел 27-годишњег Душана и три године млађег Јирија.

Лајовић ће у другом колу одмерити снаге са другим носиоцем, Сашом Зверовим, који је у првој рунди турнира савладао Рикардаса Беранкиса.