Nole se vratio iz „mrtvih“ i došao na korak do finala!

0

Najbolji svetski teniser Novak Đoković bori se za plasman u finale mastersa u Rimu, a u polufinalu je napravio veliki preokret, jer je posle 3:5 nanizao četiri vezana gema i osvojio je prvi set 7:5, te je došao na korak do pobede.

Први сет: Ноле се вратио из нокдауна, везао четири гема у финишу, Ђоковић – Руд 7:5

Већ на почеку меча је могло да се наслути да Нолета чекају доста борбе, будући да се намучио у уводном сервис гему, када је Руд дошао до изједначења, али је наш ас успео да се одбрани и да поведе за 1:0. Руд је касније сигурно изједначио, а онда и нанео први ударац Новаку – искористио је прву брејк лопту, те је повео са 1:2.

Новак је највеће шансе да се врати у овај сет имао у шестом гему, који је био маратонски. Виђено је неколико изједначења, Ђоковић је имао и две брејк лопте, међутим ниједну није успео да искористи, па се Норвежанин некако извукао и сачувао је предност – 2:4.

Ђоковић је затим без изгубљеног поена освојио гем, смањио је на 3:4, али је једнако сигуран био и Руд, те је са „нулом“ дошао до 3:5, а важно је напоменути и да га је у овом гему судија оштетио. Довео је тако Новака у ситуацију да сервира за останак у сету, а Ноле је баш тада показао оно што сви знају – да је најбољи онда када је најтеже.

Не само да је Новак успео да остане у сету, већ се потпуно вратио у њега. У маратонском гему је успео да врати брејк и да изједначи на 5:5, да би класу показао у наредном, још тежем гему. „Досадни“ Руд је притискао, имао је три шансе да му одузме сервис, али је после прегршт изједначења Ноле успео да изађе као победник и да поведе са 6:5.

То му је само дало снагу да приведе посао крају, јер је Руд био тотално ван себе, није могао да се „састави“, па је тако Новак лако дошао до брејка и повео са 7:5. Сада је дошао на корак до пласмана у финале.

Други сет: Ђоковић – Руд 7:5, 1:1

Серији Новака, започетој у финишу првог сета, није било краја, па је прилично рутински освојио први гем у другом сету – 1:0. Али, без обзира на то што је освојио први гем, настављена је и расправа са судијом, који је у још две ситуације пресудио против Нолета. То се десило, јер није могао да разликује траг на терену, што је Новака прописно разбеснело.

Руд је, ипак, почетком другог сета показао да се неће тек тако предати. Јер, успео је да се ишчупа после две брејк лопте, те је вратио егал у овај сет – 1:1.