NIJE ZLATO ALI I BRONZA SIJA: Srbija treća na SP

0

Posle trogodišnje dominacije i osvajanje svakog takmičenja na kojima su učestovali, srpski vaterpolisti su ostali bez svetskog trona, ali je osvojena medalja. U borbi za bronzu, Srbija je pobedila Grčku - 11:8 (5:3, 2:1, 3:3, 1:1). Na 10. uzastopnom velikom takmičenju, osvojeno je odličije i nastavljen kontinuitet uspešnih rezultata.

Опоравили су се изабраници Дејана Савића од шокантног пораза од Хрватске у полуфиналу. У борби за треће место, Србије је доминирала. Победник је могао да се наслути већ после два фуриозна минута, када су олимпијским шампиони повели 3:0 головима Мандића, Ранђеловића и Пијетловића. Ипак, Хелени се не предају, Фунтулис је са два гола унео опет неизвесност.

Међутим, то није поколебало наше момке, који су наставили у свом ритму. Прилазили су неколико пута Грци на два гола минуса, али кад год је требало, Србија је додавала гас и на крају рутински славила. Кључан гол постигао је Андрија Прлаиновић почетком последње четвртине, за 11:7. Тада је отпор Грка утиухно, а до краја је чета Дејана Савића само отаљавала посао.

За разлику од меча са Хрватима, није само један играч играо (тада Прлаиновић). Чак девоторица наших ватерполиста се уписала у листе стрелаца. По два гола постигли су Душко Пијетловић и Сава Ранђеловић. Код Грчке, Фунтулис је три пута погодио мрежу Гојка Пијетловића, а Влахопулос је дао два поготка.

У групној фази чета Дејана Савића је била убедљива, победивши Хелене 11:5. У финалу од 20.30 играју домаћин Мађарска и Хрватска.

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 1, В. Рашовић 1, Ранђеловић 2, Ћук 1, Д. Пијетловић 2, Убовић 1, Алексић 1, Јакшић, Филиповић 1, Прлаиновић 1, С. Митровић, Б. Митровић.

ПРОЧИТАЈТЕ ТОК МЕЧА!

32. минут – Готово је, Србија је победила Грчку – 11:8. Бронза за „делфине“.

27. минут – Гол из очаја Грка, Влахопулос постиже погодак, Гојко Пијетловић се успавао – 8:11.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

– 25. минут – Леп гол Андрије Прлаиновића – 11:7, Србија на корак до бронзе.

24. минут – Пре последњх осам минута, Србија води 10:7. Гол у финишу је постигао Сава Ранђеловић.

23. минут – Добро је, Грци погађају стативу.

22. минут – Грци опет стиже на два гола заостатка – 7:9, Понтикеа је стрелац.

21. минут – Грци постижу други узастопни гол, Делахас убацује лопту у мрежу – 6:8. Коначно,
Филиповић постиже погодак – 6:9.

18. минут – Фунтулис са петерца смањује, његов трећи гол – 5:8.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

– Виктор Рашовић повећава предност „делфина“ – 4:8.

16. минут – Пред петоминутни одмор, Србија има три гола вишка.

15. минут – Милош Ћук се уписао у листу стрелаца, Србија близу бронзе – 3:7. Хелени прекидају серију „делсина“. Генидуњас погађа – 4:7.

10. минут – Леп гол Милана Алексића – 3:6.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

8. минут – Влахопулос смањује са играчем више – 3:5. Крај прве четвртине, чак осам голова, Србија има два гола више.

6. минут – Гол Убовић повећава предност олимпијских шампиона – 2:5.

5. минут – Пијетловић са два метра лако до гола са играчем више – 2:4.

4. минут – Опет Фунтулис из даљине, Грци се враћају – 2:3.

3. минут – Леп гол Фунтулиса – 1:3.

2. минут – Фуриозни старт Србије, Сава Ранђеловић постиже нови гол за „делфине“. Нова контра, нови погодак, Душко Пијетловић. Фуриозна Србија – 0:3.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

– Утакмица је почела. На нашем голу је Гојко Пијетловић. Грци имају прци напад на мечу. Душан Мандић, Србија води 1:0.