NEVIĐENA KRAĐA Pogledajte kako su sudije pokušale da UKRADU Srbiji polufinale!

0

Košarkašice Srbije su izborile plasman u polufinale Evropskog prvenstva, pošto su u Valensiji posle velike drame i produžetka savladale domaćina i aktuelnog šampiona Evrope, selekciju Španije (71:64).

Краљице су могле до тријумфа и у регуларном делу меча, али у последњим секундама меча суочиле су се са великом неправдом. Наиме, судије су након једног фаула „на земљи“, при резултату 62:61 за Србију, поклониле Шпанији два слободна бацања.

Наше девојке нису биле у бонусу, непрописно су зауставиле кошаркашицу шпаније пре првог корака, али судије су виделе другачије… Њигова одлука шокирала је селекторку Марину Маљковић и српске кошаркашице. Селекторка је ражила да погледају снимак, али су они и након гледања остали при спорној одлуци.

Ипак, лопта не лаже! Правда је на крају победила! Увиња је погодила прво слободно бацање и промашила друго, па је утакмица ушла у продужетак.

У додатних пет минута виђена ја сјајна игра нашег тима, који заслужено долази до величанственог тријумфа и пласмана у полуфинале Евробаскета.

„Било ми је много тешко када су досудили та два пенала на крају 40. минута. Помислила сам ‘да ли је могуће’. Немојте то да радите, пустите нас да играмо кошарку. Ако су боље, нека нас победе. Али, нису боље. Увек кажем – има Бога. Вратило се“, рекла је након утакмице српска репрезентативка Невена Јовановић.