NBA NA SRPSKI POGON Bogdanović trojkom srušio Čikago, dabl-dabl maestralnog Jokića

0

"Supermen" je nemoćan, Bogdanović prelomio, Teo loš, zaista neobičan debi Bobana Marjanovića.

Нема милости у Колораду. Никола Јокић је са 15 поена, 16 скокова и 7 асистенција био кључ победе Нагетса над Хорнетсима. Гери Харис је убацио 27 поена и показао да је драматично напредовао у нападу, Денвер се одлепио у сјајној трећој четвртини, када је Јокић постигао 10 поена и имао 6 скокова, тада је кренула серија, након тога су резерве повећале на +19 и све је било готово. Нагетси су шутирали око 57%, на другој страни Вокер 20, Хауард 19, уз 7 скокова, није имао решење за Јокића, Хорнетси са оваквом одбраном нису имали шансу.

Сакраменто је срушио Чикаго, јунак победе Богдан Богдановић. Погодио је тројку у последњем минуту која је практично преломила меч, па иако је његов тим у првој четвртини постигао само 9 поена, на крају су славили. Србин је убацио 15 кошева, имао по 4 скока и асистенције. Погодио је три тројке из седам покушаја, али када је било најважније, дигао је публику на ноге.

Гости без Марканена, опорављени Зак Лавин је убацио 27 поена.

Бобан Марјановић је и даље без правог дебија у Клипсима, ако се не рачунају последњих 70 стотинки, када је ушао да одбрани пас из аута у последњем нападу Мавса. Тобијас Харис који је заједно са њим стигао из Детроита је убацио 19 поена, Данило Галинари одиграо сјајан меч, Италијан готово да није могао да промаши, 28 поена, убацио је четири тројке, имао фантастичан проценат шута.

Детроит – Портланд 111:91

Тео слаб, испромашивао се, 3 поена, 6 асистенција, утакмицу ће памтити Новицки прешао је границу од 50 000 минута, прескочио Елвина Хејса на петом месту вечне листе (рачуна се само регуларна сезона). Није био срећан његов тим је изгубио победу у последњих пет минутq када нису дали кош, а Јоги Ферел није искористио последњи напад за продужетак, када је Марјановић био на паркету. Није погодио, а и да јесте, не би се рачунало, нагазио је линију.

Јута игра фантастично, дали су 133 поена Пеликансима, Родни Худ је убацио 30, Рубио 20, уз 11 асистенција, „Џезери“ су у престоници џеза згазили Пеликансе у којима је Миротић био лош са 5 поена.Ово је шеста победа Јуте у низу, иако је њен најбољи стрелац руки Донован Мичел постигао само два поена, био је болестан, појавио се на терену, али није било ни потребе за његовим поенима. Код домаћих Холидеј 28 поена, Ентони Дејвис 15.

Државни дерби завршио је изненађењем, Марио Хезоња је убацио 20 поена Мајамију, Орландо је однео победу из „суседства“. На другој страни Драгић 13 поена, 9 скокова, 7 асистенција, Орландо је одиграо одлично током читавог меча, на крају као да су се уплашили победе, Мајами је изједначио, али је кош поништен након прегледавања снимка, лопта није била у силазној путањи након рампе Бијомба. Орландо је преживео серију Хита од 16:2 у последњем периоду, фаворит се касно сетио да игра.

Вашингтон наставља да дели лекције без Вола. Одсуство лидера дало је крила играчима из другог плана, Кели Обре Џуниор је убацио 15 поена, однели су победу из Индијане, а Пејкерсима није помогло ни сјајно вече Бојана Богдановића који је бројао до 29. Ово је пета победа Визардса без Вола.

И Детроит са Грифином ређа тријумфе, славили су против Портланда, придошлица из Клиперса је уз 21 поен имао 9 скокова и 6 асистенција, сада су Пистонси на 50% успешности. Имали су 36 тимских асистенција, ово је четврти тријумф у низу, а сада деле осмо место на Истоку са Филаделфијом, чека их велика борба за плеј оф, мада је још рано за калкулације. Нуркић 10 поена, 5 скокова за Блејзерсе који губе редовно од Пистонса, почишћени су претходне две године, а ово им је пети пораз у низу од „Клипова“.