NAVIJAČI NOVOG PAZARA PATOSIRALI SUDIJU! (Foto)

0

sudija na travi

Оваква сцена тешко да може да буде виђена у неком другом региону Европе
Није тајна да су у Новом Пазару огорчени на начин на који им се суди у овом првенству, и то су више пута јавно говорили, али навијачи овог клуба претерали су у изражавању незадовољства и бацили сенку на победу свог тима против Радничког из Ниша.

Наиме, средином другог полувремену неодговорни појединац је грудвом погодио помоћног судију Срђана Каурина толико јако да је чак морала да му се укаже и лекарска помоћ, што је проузроковало прекид од четири минута.

Овакву сцену тешко да ћете моти да видите у неком другом региону Европе.

СУПЕРЛИГА: Русмир евроголом разгалио Џехенем Парк!
Нови Пазар победом над нишким Радничким закључио одличну јесењу полусезону, сјајна атмосферу покварили навијачи који су погодили помоћног судију грудвом у главу. Слобода славила на Вождовцу.

Првих пет утакмица последњег јесењег кола Суперлиге нису донеле превише голова, а највише разлога за радост има Нови Пазар, који је одличну полусезону заокружио тријумфом над нишким Радничким и на зимски одмор иде као члан “горњег дома”, са 24 бода!

Дуел на Џехенем Парку пред више од 4.000 гледалаца донео је много узбуђења, а кључни тренутак догодио се у 22. минуту, када је искусни Дејан Русмир постигао еврогол. После два узастопна корнера за домаће, лопта је дошла до везисте који је сјајно захватио и врло атрактивно послао иза леђа голмана Филиповића. У већем делу утакмице ривали су били изједначени и, реално, Пазарци су били бољи управо за тај један погодак.

Иначе, меч је прекидан два пута. У првом полувремену због увредљиве поруке домаћих навијача уперене против судијске организације (“Крадете нас много и то је брука васа, Мажић је ваш пион, али победа је наша”), а у наставку због врло непримереног геста публике. Наиме, помоћни судија Каурин погођен је грудвом у главу, па је чак морала да му буде указана лекарска помоћ. То је бацило сенку на лепу атсмоферу у Новом Пазару, а нема сумње да ће домаћин бити кажњен због неодговорног појединца.

У пет мечева је било врло мало голова – само пет, а разлога за славље има и Слобода која је славила на Вождовцу са 2:0, иако је тренер Љубиша Стаменковић у Београд довео само 15 играча, дакле на клупи је имао голмана и тројицу фудбалера. Ужичани су победили захваљујући погоцима Пејовића и Тијага, али највише због сјајних интервенција голмана Ранковића, који је у неколико наврата спасавао стопостотне прилике за домаће.

Без суспендованог Уроша Ђурђевића Рад није успео да слави против Спартака у Суботици, иако је имао неколико добрих прилика, пре свега преко Андрије Луковића. Међутим, домаћи, који су били велики фаворити, узвратили су преко Носковића, али је голман гостију Кљајић вадио кестење из ватре. На крају, Грађевинари су могли да буду задовољни бодом, али не и својим учинком током јесени, пошто ће “зимовати” као последњи на табели.

Врло мало узбуђења виђено је у Крушевцу. Напредак није оправдао улогу фаворите против Јавора, а чак су гости имали најбољу прилику преко Александра Алемпијевића у 67. минуту. Он је имао сјајан соло продор, изашао је практично сам пред празан гол, али је промашио.

У Пећинцима, на популарној Сувачи, ОФК Београд је стигао до вођства преко младог и све бољег Чаврића, иако су се домаћи жалили да је приликом постизања поготка играо руком. Није дуго прошло док Доњи Срем није изједначио, и то преко Синђића на центаршут Радета Крунића. Могли су Романтичари опет до гола, али се управо Чаврић није најбоље снашао пред голом домаћих.

Права узбуђења у Суперлиги данас тек следе пошто се очекују мечеви Партизана и Звезде и борба за звање јесењег првака. Те дуеле можете пратити путем МЕЧ ЦЕНТРА.