Moćna Srbija u polufinalu Svetskog prvenstva!

0

Košarkaši Srbije su očitali lekciju Litvaniji i plasirali su se u polufinale Mundobasketa! U četvrtfinalu su "orlovi" u potpunosti nadigrali rivala i savladali ga sa 86:67, pa će se za plasman u finale boriti protiv pobednika meča Kanada - Slovenija.

Страшан меч су одиграли кошаркаши Србије. Само у првој четвртини је ривал имао предност, и то захваљујући шуту за три поена. Од друге четвртине су наши репрезентативци затегли одбрану, нису дали противнику да види кош, па су до полувремена стекли двоцифрену предност.

Вођство су додатно увећали у наставку, на прави начин су одговорили када би ривал покушао да запрети, па су ушли у невероватну серију којом су преломили меч. У последњој деоници су отишли на плус 25 и славље је могло да почне.

Сада „орлове“ чека два дана паузе, па ће се у петак против Канаде или Словеније борити за улазак у финале.

Четврта четвртина: Литванија – Србија 68:87

Нема много поена почетком последње деонице, што Србији и те како одговара. Противник два и по минута не зна за кош, па је предност „орлова“ додатно порасла – 55:76.

Седекерскис је погодио и прекинуо пост Литваније, али је онда севнула рафална паљба Филипа Петрушева – две тројке за плус 25 (57:82). Чувају „орлови“ високу предност, погађају сада и Литванци, али Богдановић задржава вођство веће од 20 разлике – 62:83.

Одрађивали су посао „орлови“ у финишу меча, Петрушев је и дефинитивно све решио, пошто је погодио тројку за 65:86.

Трећа четвртина: Литванија – Србија 55:73

Тројком противници отварају четвртину, Бараздејкис је погодио далекометни хитац, потом је поентирао и Валанчијунас, али су серију прекида Никола Јовић – 43:52. Наставили су потом Литванци да топе минус, али је Стефан Јовић сада одбио налет – 47:55.

Не дају „орлови“ противнику да се много приближи, па је тако Богдановић одиграо сјајан напад и поентирао преко Валанчијунаса за плус девет (48:57). Потом су и наши момци надмудрили одбрану Литваније, што користи Никола Јовић и враћа оних 11 разлике са полувремена (48:59).

Никола Јовић је погодио тројку уа 48:62, чиме је натерао Максвитиса да још једном тражи тајм-аут. Покушали су противници да се врате, убацили су тројку, али на идентичан начин одговара Стефан Јовић – 51:65.

Феноменално функционише одбрана, Аврамовић је украо лопту, а Никола Јовић донео нову највећу предност (51:67). Гудурић је повукао у финишу четвртине, прво поенима, онда и асистенцијом за Петрушева, па „орлови“ имају 16 поена вишка – 55:71. Врхунски смо завршили четвртину, Аврамовићев продор доноси плус 18 – 55:73.

Друга четвртина: Литванија – Србија 38:49

Одличан почетак друге деонице за Србију, веома добро играју „орлови“ у одбрани, па противник два минута није постигао кош, док су са друге стране, Аврамовић и Петрушев донели преокрет – 25:28.

Нису ту стали наши момци, пошто је Гудурић реализовао два од три слободна бацања, док Милутинов на сјајан начин завршава акцију после поена Литванаца за линије пенала за 26:32. Могли су наши кошаркаши додатно да „умакну“, али је Аврамовић промашио под кошем, што на другој страни користи Седекерскис – 28:32.

Стекли су изабраници Светислава Пешића предност и не желе тек тако да га препусте. Показује то сјајна рола Милутинова у нападу, који погађа после офанзивног скока – 30:36. Добро кошаркаши Србије играју и у одбрани, међутим успевају Литванци да „измисле“ поене и после офанзивног скока поништавају кош Богдановића – 33:38.

Богдан је веома расположен у првом полувремену, потврдио је то тројком из транзиције, којом доноси нову највећу предност Србији (33:41). Успели су Литванци мало да се тргну после тајм-аута Максвитиса, везали су три поена за 36:42 и натерали Пешића да реагује минутом одмора.

Сјајан финиш полувремена, Богдановић је погодио тројку са осам и по метара и доноси Србији плус 11 за крај полувремена – 38:49!

Прва четвртина: Литванија – Србија 25:24

Почео је меч, и то на сјајан начин за нашу селекцију – Богдановић је украо лопту и поентирао, док на другој страни под кошем погађа Јонас Валанчијунас – 2:2. Потом је Валанчијунас погодио и тројку, да би му се барем мало реванширао Милутинов под кошем – 5:4.

Отишли су Литванци на плус четири после тројке Браздејкиса, али одговарају Богдан и Никола Јовић за 8:8. Међутим, нису имали „орлови“ решење за тројке противника, па Седекерсис доноси 11:8. Брзо се игра, а наши момци нису ниједан напад противника од почетка успели да одбране – 16:10.

Али, зато у нападу функционише, Богдановић игра веома разноврсно, па спушта на минус четири (16:12). Покушавају наши кошаркаши да парирају, Петрушев је погодио тројку, да би потом Никола Јовић одговорио поенима из одбојке на кош Мотиејунаса – 20:18. А онда су наши кошаркаши дошли до изједначења, пошто је Аврамовић погодио после украдене лопте (20:20).

Одлично су наши кошаркаши завршили прву четвртину, поенима Гудурића смо пришли на минус један – 25:24.