Mladi fudbaleri Srbije razbili Makedonce!

0

uros-durdevic-1375828851-349479

(Курир)

Стрелци за Србију били су Ђурђевић у 49, Јојић у 59, Стојиљковић у 71. и Мркела у 78. минуту.

Млада фудбалска репрезентација Србије савладала је данас у пријатељској утакмици у Горњем Милановцу одговарајућу селекцију Македоније са 4:1 (0:0).

Стрелци су били Ђурђевић у 49, Јојић у 59, Стојиљковић у 71. и Мркела у 78. за Србију, а Николов у 62. за Македонију.

Била је ово успела генерална проба изабраника селектора Радована Ћурчића пред почетак квалификација за првенство Европе. Прво полувреме протекло је у надмоћнијој игри домаћина, али без голова, да би наставку виђен веома добар фудбал, иако је Ћурчић извршио бројне измене.

Много ангажованијом игром млади српски фудбалери наметнули су снажан темпо, деловали покретљиво и сигурно по целом терену, па су напунили мрежу објективно слабијег ривала.

На старту квалификација за европски шампионат Србија дочекује селекцију Кипра 5. септембра, такође у Горњем Милановцу.

Континентално првенство за фудбалере до 21 године биће одржано 2015. у Чешкој.