Млади (до 16): Србија са +26 до полуфинала

0

Kosarka44_orig

Млади репрезентативци Србије лако су победили Немачку 76:50 и пласирали се у полуфинале У16 Европског првенства.

Екипу Вање Гуше је до полуфинла предводио Стефан Пено са 23 поена, 9 асистенција и 8 скокова. Ривал у борби за финални меч биће слекција Грчке, која је савладала Француску 42:38.

„Орлићи“ су већ у првој четвртини стекли двоцифрену предност захваљујући сјајној одбрани (примили само 8 поена), а већ до полувремена било је +20 (44:24).

Пена је сјајно пратио Милош Глишић са 12 поена и 5 скокова, док је Слободан Јовановић додао 10 поена. Најбољи Немац био је Грегор Бејшлаг са 12 поена и 4 асистенције.

У другом полуфиналу у Кијеву играће селекције Шпаније и Италије. „Фурија“ је до полуфинала стигла после драматичне победе над Хрватском са кошем разлике (61:59).

„Ватрени“ су до дуела са Шпанијом стигли победом над Србијом, којој тај меч није имао резултатски значај, а поразом је избегла дуел са једним од фаворита такмичења.

Италија је без већих проблема савладала Турску 82:73.