Mega nije izdržala, Zvezda u finalu

0

23(Б92)
Црвено-бели су славили у првом мечу у Пиониру, али је Мега Визура успела да обезбеди мајсторицу.

Мега Визура је водила током прве три четвртине, али је Звезда много боље ушла у последњу, када је преломила меч, потпуно преузела контролу и пласирала се у финале, у којем ће се за трофеј борити са актуелним шампионом Партизаном.

‘Црно-бели’ су се први пласирали у финале, јер је са 2:0 у серији савладали новосадску Војводину.

Гости су направили серију 8:0 на самом почетку, успели су да одрже предност, а у неколико наврата су имали и плус 10. Звезда се приближила у трећој четвртини и успела потпуно да се врати у меч. У последњој деоници Мега је играла слабо у нападу, ’црвено-бели’ су то на прави начин искористили и стигли до победе.

Звезду је до победе предводио Нелсон са 20 поена, Катић је додао 15, а Симоновић поен мање. Добру партију пружио је Савовић који је забележио 12 поена и 10 скокова.

Марјановић је био најбољи у редовима Мега Визуре са 21 поеном и 10 скокова, а двоцифрен број поена забележио је још Мицић (11).

Финална серија почиње петог јуна, а домаћин у првом мечу је Партизан. Други меч се игра два дана касније, а трећи је на програму десетог јуна. Евентуални четврти и пети меч играће се 12, односно 15. јуна.

Текстуални пренос меча пратите на нашем сајту.

Утакмици присуствују и ватерполисти Црвене звезде, који су у суботу постали прваци Европе.

Мега Визура је боље отворила дуел, направила серију 8:0, а поене су постизали Мицић, Дангубић и Крстић. На другој страни промашаји Ракочевића и Савовића. Ракочевић је постигао прве поене за ’црвено-беле’. Марјановићу су брзо досуђена два фаула у нападу.

Савовић постиже тројку и смањује заостатак (10:8), али одмах на исти начин узвараћа Крстић. Звезда поенима Нелсона први пут стиже у вођство, три минута пре краја прве четвртине (15:13). Ћакић и Дрча враћају вођство своје екипе (18:15). Гости су до краја прве четвртине успели да сачувају предност (24:20)

Мега Визура одржава предност током друге четвртине, нову тројку постигао је Крстић, а на другој страни промашио је Савовић. Марјановић постиже прве поене на мечу и доводи своју екипу на пус 11. Звезда потом прави мини-серију 5:0, поенима Савовића и Ракочевића.

Мега Визура је први пут промашила слободна бацања, а то је учинио Дангубић. Звезда није користила промашаје гостију да се резултатски поново приближи (39:32). Гости су веома добру играли у одбрани, па се одмор отишло резултатом 43:36.

Поенима Марјановића Мега Визура поново стиже до десет поена предности. Али Звезда прави нову серију и смањује на минут три (46:43). Гости су форсирали зонску одбрану, са којом је најчешће Катић успевао да изађе на крај, а шут споља је добро служио Савовића. До краја треће четвртине обе екипе су играле брзоплето у нападу, а овај период игре је завршен резултатом 54:53 за госте.

Звезда је успела да преломи резултат на почетку последње четвртине поенима Скота и посебно Савовића, док је Мега слабо играла у нападу, а посебно када је шут за три поена у питању. ‘Црвено-бели’ воде 60:56. Кошаркаши Дејана Радоњића су потпуно преузели контролу над утакмицом, Нелосн је постигао поене после дужег времена, а потом и Скот за плус 11 Звезде (67:56).

Рашко Катић је направио неспортску личну грешку и пету укупно, па је за њега меч завршен. Ћакић је погодио једно од два слободна бацања, а након тога је и Марјановић био прецизан -72:63.