MAŽIĆ „OHLADIO“ AZARA Velika lekcija Mađarima, Belgija ide na Vels (VIDEO)

0

Fudbaleri Belgije pobedili su Mađarsku sa 4:0 u osmini finala EURO2016, a za polufinale će se boriti protiv Velsa.

Одличан посао обавила је српска судијска екипа са Милорадом Мажићем на челу, ауторитет се није доводио у питање, па ни Едену Aзару није пошло за руком да предуго дискутује о појединим одлукама.

Мађарска – Белгија 0:4 (0:1)
Стадион: Тулуз. Капацитет: 33.100. Судија: Милорад Мажић (Србија).
Стрелци: 0:1 – Aлдервејрелд у 10, 0:2 – Бачуаи у 78, 0:3 – Aзар у 80, 0:4 – Караско у 90+1

Мађарска: Кираљи – Кадар, Гузмич, Јухас (од 79. Боде), Ланг – Нађи, Гера (од 46. Елек) – Ловренцич, Пинтер (од 75. Николић), Џуџак – Салај

Белгија: Куртоа – Меније, Aлдервејрелд, Вермален, Вертонген – Витсел, Најнголан, Де Брујне, Мертенс (од 70. Караско), Aзар (од 81. Фелаини) – Лукаку (од 76. Бачуаи).

Што се саме игре тиче, Мађарска се доста дуго држала на 1:0, али је у завршници остала без снаге за часнији пораз, највише захваљујући управо Едену Aзару.

Белгија је од старта меча кренула силовито. За разлику од многих утакмица Европског првенства, овај дуел имао је добар уводни темпо и било је динамично.

У првих 45 минута виђено је чак 10 удараца ка голу ривала (Белгија осам, Мађарска два). Екипа Марка Вилмотса је повела већ у 10. минуту голом Aлдервејрелда.

Де Брујне је сјајно извео прекид а штопер Тотенхема је главом савладао немоћног Кираљија.

Јесте искусни голман морао да извади лопту из мреже, али да није било њега, “лака коњица” би већ на полувремену могла да се поздрави са наредном рундом.

Неколико фантастичних интервенција човека због којег цела Мађарска носи памучну тренерку сачували су ову репрезентацију у игри.

Белгија је нападала до 30. минута. Покушавао је Мертенс, претио је и Лукаку, али је Кираљи бранио маестрално. У посленђих 15 минута првог дела игре и Мађари су показали да се неће предати без борбе. Неколико пукушаја са дистанце најавило је бољу игру “лаке коњице” у наставку.

Наш арбитар Милорад Мажић солидно је одрадио посао, иако није било много прилике да се искаже.

Да са њим нема шале осетио је и Еден Aзар. Желео је ас “ђавола” да приговара, али је добио последње упозорење уместо објашњења.

Дуго није у наставку било већих узбуђења, Салај и Елек су покушавали да намуче Куртоу узалудно, а Вермелен је упропастио шансу да наступи против Велса добивши жути картон због ког ће бити суспендован.

Покушао је и Немања Николић да раздрма Мађаре уласком у 75. минуту, али ни то није дало резултат.

Са друге стране, Бачуаи је на пас Aзара ставио тачку на меч што се тиче даљег пласмана, али се сјајни везиста није зауставио.

Након асистенције, врхунским поготком са 16 метара је увећао разлику, још једном растуживши Мађаре.

За крај, Караско је матирао Кираљија за великих 4:0, најубедљивију победу у нокаут фази за сада.