• Liga Evrope: Černomorec do pobede sa bele tačke (Video – golovi)

Liga Evrope: Černomorec do pobede sa bele tačke (Video – golovi)

0

zvezda

Фудбалери Црвене звезде изгубили су од Черномореца у Одеси 3:1 у првом мечу треће рунде квалификација за Лигу Европе.

Клуб из Одесе је место у Европи изборио пласманом у финале украјинског купа, где је изгубио од Шахтјора.

Звезда је у претходној рунди избацила исландски ИБВ, уз победу и реми, док је украјински клуб имао по победу и пораз са молдавском Дачијом.

Како је и најављивано у среду, Звезда у меч улазио без Дауде у првом тиму – Касалица је најистуренији, а по боку ће нападати Вукан Савићевић.

Предност у односу на појачања у одбрани добио је досадашњи штоперски пар Лазић – Крнета.

На клупи су Милош Костић и Ивица Момчиловић.

Черноморец:
Безотосњи, Бергер, Фонтанељо, Минеиро, Кутас, Ковалчук, Гај, Бобко, Ријера, Ђа Ђеђе, Антонов.

Црвена звезда:
Бајковић, Лазић, Крнета, Мијаиловић, Вешовић, Милијаш, Ковачевић, Печник, Нинковић, Савићевић, Касалица.

Ток меча

zvezda cernomorec1

У првим минутима борба на центру. У Звезди је најбоље почео Мијаиловић, поново одличан у продору.

Сито Ријера имао је прву прилику у 5. минуту, Лазић је направио грешку код корнер заставице, али центаршут који је уследио Шпанац није ухватио добро.

У 10. минуту Бобко је одложио лопту за Гаја, али је шут доскорашњег играча Шахтјора био непрецизан и лако га је блокирала Звездина одбрана.

У 16. минуту Савићевић је послао високу дијагоналу пред гол, Безотосњи је испустио лопту, а затим ударио у Касалицу, али је судија Кен Хансен из Данске дао Звезди само корнер, из којег није било ничег.

За разлику од претходног судије Хансен нема навику да често вади картоне и показује на белу тачку.

То није успело да сачува Марка Вешовића од картона за врло оштар старт на Сантани, али се код центаршута који је уследио Бајковић добро снашао и притом изнудио и фаул.

У 26. минуту фантастична прилика за Касалицу – Вукан Савићевић је протрчао по левом крилу и идеално центрирао, а Ужичанин са осам метара шутирао веома непрецизно.

Неколико минута Звездиног пресинга на целом терену, очигледно је да ривал није баш прејак.

Украјински тренер је побеснео на одбрану, која је оставила Нинковића на шуту, лопта пролази поред стативе.

Онда ни из чега Звезда прима гол – Ђа Ђеђе је улетео иза одбране, његов лоб није ушао у гол захваљујући интеревенцији Крнете, која није била довољно добра – у наставку акције Сито Ријера закуцао са петерца под пречку, на додавање Антонова – 1:0.

Минут и по касније Печник је ушао у шеснаестерац, имао отвореног Касалицу, али је петљао и упропастио одличну прилику.

У следећем минуту жути картон добија и Мијаиловић. Оба бека су уписана у првих 35 минута.

Касалица не успева да под контролу стави лопту у простор у 37. минуту.

Већ у следећем нападу Звездина одбрана опет лако испада, Ђа Ђеђе улеће у простор и Бајковић не стиже да га блокира – 2:0.

Звезда је сад у озбиљном проблему – после пола сата доброг фудбала примила је два гола почетничким грешкама одбране.

До краја полувремена никаквих узбуђења није било, али је извесно да због повреде меч неће наставити Мијаиловић. Уместо њега у игру је ушао Младеновић.

Друго полувреме

zvezda cernomorec2
После добрих пола сата и петнаестоминутног сумрака, Звезда у другом делу игра са још једним новим играчем – после Младеновића (заменио у надокнади првог повређеног Мијаиловића) у игру ће и Дауда, уместо Печника.

Право с центра Звезда је у шанси, али акцију секу судије због офсајда. Судија је комотно могао да покаже на белу тачку, јер је Савићевић при шуту који је претходио офсајду очигледно добио ударац.

Опасну акцију Черномореца сече Савићевић, одличним враћањем. Ђа Ђеђе је остао на земљи. Бивши играч ПСЖ и НИце је одиграо кључну улогу у оба гола, али је код сваког контакта пао.

Кен Хансен у 52. минуту додељује жути картон Касалици који је пао у шеснаестерцу после једног млаког старта одбране. Украјинци у просеку падају по терену на сваких пет минута, али још нису уписани у бележницу.

Терен у ОДеси оставља доста простора за контре, што сада домаћини добро користе – од једне акције у свом шеснаестерцу брзо су стигли до шута на Бајковићев гол, голман Звезде сигуран.

У 59. минуту Вукан Савићевић смањује – Звезда је освојила лопту на средини, послао је лопту пред гол Нинковић, Дауда мудро пропустио до усамљеног Савићевића, који рутински шаље ударац поред саме стаиве – 2:1.

У следећем нападу опет одбрана Звезде испада, али играчи Черномореца немају концентрације.

Нинковић је поново послао лопту Дауди, његов шут блокира један од дефанзиваца у плаво-црном. Звезда одмах узима лопту, али уместо акције уследио је непрецизан шут Милијаша са 30 метара.

После неколико минута Звездине иницијативе Украјинци поново преузимају контролу.

Вукан Савићевић, најбољи у Звезди данас, прети ударцем са 25 метара, брани голман Черномореца.

Офсајд замка сачувала је Звезду после једне опасне контре започете сумњивим стартом Антонова на центру. За 70 минута фудбала чврсти Украјинци направили су само 6 фаулова, Звезди је досуђено 15.

У 77. минуту пенал за Черноморец и то комичан – после дуела са Вешовићем Сантана је пао, а Хансен урадио оно штио у просеку ради на свакој 12. утакмици – дао пенал домаћину. Антонов је био сигуран – 3:1. То је други пенал против Звезде на гостовањима, тешко је проценити који је нереалније досуђен.

Истовремено почиње неред и на трибинама.

После две неискоришћене ситуације пред голом Черномореца следи троминутна пауза да Черноморец изврши дуплу измену – изашли су стрелци Ријера и Антонов, ушли Пријомов и Самодин.

Следе измене на обе стране, Милуновић улази уместо Касалице, Ванђели уместо Сантане.

Надокнада траје 4 минута, у првом је Фонтанељо неометано шутирао после слободног ударца из дубине, поред гола.

Меч је завршен победом Черномореца 3:1.