LAKO, MOĆNO I BEZ PROBLEMA Radonjić gura Zvezdu ka Ligi šampiona!

0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Suduvu sa 3:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i stekli su veliku prednost pred revanš koji se igra u Litvaniji 1. avgusta (19.30).

Били су бољи изабраници Владана Милојевића током целе утакмице, од старта су ређали шансе пред противничким голом и теренску иницијативу су крунисали у 21. минуту голом Лоренца Ебисилија.

Није ту био крај одличној игри српског шампиона, који је 10 минута касније дуплирао предност преко Немање Радоњића, који је после одбитка матирао Ивана Кадрума, да би исти играл ставио тачку на утакмицу у 57. минуту.

Одлично је повукао лопту, распалио је по њој са 25 метара и пробушио је мрежу литванског првака. На тај начин је ставио тачку на утакмицу и донео је црвено-белима убедљиву победу.

Тиму из Љутице Богдана је преостало да наредне среде сачува предност и потврди пролаз у треће коло квалификација за Лигу шампиона, где би их сачекао победник дуела Легија – Спартак Трнава.

ТОК МЕЧА

Прво полувреме: Пројектил Ебисилија и Радоњић

Као што је најављено, утакмица на стадиону „Рајко Митић“ почела је минутом ћутања како би се одала пошта страдалима у пожару у Грчкој. Након тога су навијачи „загрмели“ са свих страна, те су дали љубимцима значајан ветар у леђа на дуелу са Судувом.

На крилима одличне подршке Звезда је од почетка заиграла офанзивно, па је већ у трећем минуту могла да дође до вођства! Добио је простор Лоренцо Ебисилио, шутирао је са дистанце, али је голман Кардум веома добро интервенисао.

Имали су фудбалери Судуве много проблема на старту, што са нападима играчима Звезде, што са кадровском ситуацијом. Наиме, нападач Топчагић се повредио на почетку, па је морао да изађе из игре већ у седмом минуту. На клупу је у раној фази меча морао и Ненад Крстичић, коме су доктори морали да ушивају аркаду, док је и Матулевичијус морао ван игре због повреде.

Могли су црвено-бели да у 14. минуту дођу до веома изгледне прилике, Бранко Јовичић је интелигентно послао лопту у казнени простор, али је Немања Милић остао у раскораку, па је добра шанаса отишла у неповрат. Наставила је Звезда да игра у истом ритму, претила је преко бокова, но фудбалери Судуве су успевали некако да отклоне опасност.

Црвена звезда – Судува 3:0 (2:0)

Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 23.218. Стрелци: 1:0 Ебисилио (23), 2:0 Радоњић (33), 3:0 Радоњић (57). Судија: Бастијан Данкерт (Немачка).
Црвена звезда: Борјан – Стојковић, Савић, Дегенек, Родић – Јовичић, Крстичић (од 36. Јованчић), Ебисилио (од 64. Јевтовић) – Милић, Радоњић (од 77. Гобељић), Бен.
Судува: Кардум – Шврљуга, Леимонас, А. Јанкаускас, Живановић, Славицкас – Матулевичијус, Асеведо, Вербицкас – Топчагић (од 8. Вежевичијус), Сисилија.

Лоренцо Ебислио је био изузетно расположен у првом полувремену, па је у неколико наврата озбиљно припретио. Покушао је и у 19. минуту, но голман Кардум је поново био на лицу места. На исти начин је противника покушао да угрози и Немања Радоњић, но то је било безуспешно.

Радоњић је покушавао продорима по левој страни да створи шансу пред голом Судуве, продирао је, али је на крају заустављан. Изборио је корнер, после ког је Звезда дошла до предности. Дошла је лопта у 23. минуту до Лоренца Ебисилија, који је распалио по њој са 25 метара и савладао је противника за предност од 1:0. На тај начин је дошао до првенца у црвено-белом дресу.

Наставила је Звезда да напада и после водећег поготка, док је Судува чекала шансу из контранапада. Покушао је Сисилија после једне грешке дефанзиваца домаћих, но његов покушај је зауставио Филип Стојковић.

Звезда је долазила до прилика после одличних продора Немање Радоњића, који је у 31. минуту изборио још један корнер. Овога пута је опасно припретио Милош Дегенек, али је лопта после његовог шута прохујала поред стативе.

Наставили су црвено-бели да ређају шансе пред противничким голом и једна акција у 33. минуту довела је до дуплирања предности. Прошао је Филип Стојковић по десној страни, шутирао је Немања Милић, чији је ударац одбранио Кадрум, али је на одбитак натрчао Немања Радоњић и донео је вођство од 2:0.

Славље фудбалера Звезда због сигурне предности повредила је повреда Ненада Крстичића, уместо кога је у 36. минуту ушао Душан Јованчић. Није домаће уљуљкало убедљиво вођство, пошто су наставили да стварају шансе, па је мало недостајало да у самом финишу постигну и трећи гол. Веома добру лопту је Бен послао ка Ебисилију, али је он у последњем тренутку изгубио корак, па није успео да искористи веома добру шансу.

Без икакве дилеме, било је ово најбоље полувреме фудбалера Црвене звезде у овој сезони, који су играли лепршаво, баш онако како су и навијачи прижељкивали.

Ослушкивали су изабраници Владана Милојевића резултат и из Варшаве, где је домаћа Легија губила од Спартака из Трнаве са 0:1.

Друго полувреме: Звезда – Судува 3:0 (2:0)

Нису црвено-бели престајали са нападима по повратку на терен, упркос убедљивој предности. У 46. минуту је Бен покушао да соло-продором стави тачку на меч, но отишао је превише искоса и није успео да затресе мрежу.

Били су домаћи много бољи на овом мечу, а још једна добра прилика је пропуштена када се Стојковић и Милић нису разумели у самој завршници, па је лопта завршила иза леђа крилног нападача црвено-белих.

Са друге стране, Судува није много претила, чак се може рећи да је прву стопостотну шансу створила у 51. минуту. Управо је тада „испао“ Милош Дегенек, побегао му је Бежевичијус, али је успео само да погоди спољни део мреже.

Друго полувреме је, чини се, почело нешто спорије, али је све променио нестваран ударац Немање Радоњића у 57. минуту! Распалио је по лопти са 25 метара, убио је „паука“ у мрежи Ивана Кардума и тако донео огромних 3:0!

Црвено-бели су били све ближи тријумфу на овој утакмици, па је тренер Владан Милојевић одлучио да изведе уз игре Лоренца Ебисилија после нешто више од пола сата игре, а Холанђанин је награђен овацијама због веома добре игре.

Фудбалери Црвене звезде су били мотивисани да што убедљивије славе против литванског првака, што се најбоље видело средином другог дела, када је са центра повукао лопту Душан Јованчић, шутирао је из велике удаљености, а овога пута је сигуран био голман противничке екипе.

Имали су великих проблема на овом мечу Литванци, пошто су потучени до ногу, а нису имали среће ни са повредама. Најпре је Топчагић у уводним минутима изашао, да би се на болове пожалио и голман Иван Кардум. Са друге стране, црвено-бели су мирно приводили меч крају, па су сигурном игром пред нешто више од 23.218 мирно приводили меч крају.

Јунак овог меча Немања Радоњић је 15-ак минута пре краја напустио терен, притом је награђен громогласним аплаузима, а уместо њега је ушао Марко Гобељић.

У финишу није било много дешавања на мечу, пошто су фудбалери Звезде мирно приводили дуел крају, док се стицао утисак да гости једва чекају да се утакмица на стадиону „Рајко Митић“ што пре заврши.