• Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo: Belgija potopila Srbiju zbog propuštenih šansi

0

Србија – Белгија 0:3
Стрелац: 0:1 – Бентеке у 34, 0:2 – Де Брујн у 66, 0:3 – Мираљас у 90+1. минуту.

Стадион: Црвене звезде: Гледалаца: око 20.000. Судија: Павел Краловец. Помоћници: Мартин Вилчек и Антонин Кордула (Чешка). Жути картони: Коларов (Србија), Бентеке, Азар (Белгија).

СРБИЈА: Бркић, Бишевац, Настасић, Ивановић, Коларов, Мијаиловић, Игњовски, Тошић, Тадић, Марковић, Ђуричић. Селектор: Синиша Михајловић.

БЕЛГИЈА: Куртоа, Алдервеирелд, Вермален, Компани, Вертонген, Витсел, Де Брујн, Дембеле, Вертеке, Азар, Чадли. Селектор: Жорж Ликенс.

Да се у репрезентацији Србији не плаше никога, довољно говоре речи Синише Михајловића, који је најавио офанзиву у дуелу са фаворизованим „Црвеним ђаволима“.

Видели смо које су предности и мане Белгијанаца. Ниједна екипа није перфектан, а видећемо како смо се спремили. Хоћемо победу у сваком мечу, не размишљамо о томе да изгубимо. Почећемо офанзивно и вероватно ће се током меча ствари на терену мењати што је и нормално – истакао је Синиша Михајловић, селектор репрезентације Србије.

Ток меча:
0` Око 20.000 гледалаца окупило се на Маракани. Посета ипак слабија него што је то било очекивано, с обзиром да је ривал из анга тренутно најскупљих светских селекција. Да ли и најбољих, видећемо вечерас.

Селектор Синиша Михајловић не одступа од својих замисли, поново је акценат на младим играчима. У стартних 11 нашла су се и два играча из Јелен Супер лиге, Партизанов Лазар Марковић и Звездин Срђан Мијаиловић. На голу поверење у одсуству повређеног Владимира Стојквоића добио је првотимац Удинезеа Жељко Бркић.

Белгијска химна је дочекана углавном звиждуцима, док су српски репрезентативци и публика потом здушно отпевали „Боже правде”.

2` Фантастична акција српске репрезентације. Дуго је лопту вукао Коларов, потом је сјајно упослио Зорана Тошића, а овај је левицом опалио са 20 метара и погодио стативу.

5` Још једна одлична акција, овога пута по десној страни. Комбиновали су Тадић и Ивановић, овај други је ушао у шеснаестерац, додао до Ђуричића, чији је шут био изблокиран. Србија је имала корнер, после којег није било опасности.

7` Србија игра фантастично, Белгијанци су за сада у мишјој рупи. Лазар Марковић је у контри сјајно између двојице белгијских играча протурио лопту до Душана Тадића, овај је финтом избацио чувара и шутирао, али је Куртоа сјајно одбранио.

15` Слободан ударац за Србију, а потом и корнер. Са леве стране лопту је убацио Тошић, лопта се одбила поново до првотимца московског ЦСКА, а овај је оштро вртио у петерац. Милиметри су делили Банета Ивановића од постизања гола.

17` Прва шанса за Белгијанце, по десној страни је прошао Бентеке, искоса са десне стране је шутирао, али је Бркић одбранио и избио лопту у корнер.

18` Србија је изузетно опасна после прекида. Тако је било и у 18. минуту, кад се лопта одбила до Тадића, а овај је покушао да упосли Коларова. Бек Србије је из тешке позиције главом шутирао, али је Куртоа био опрезан.

26` Ослободили су се Белгијанци почетног притиска и сада имају више лопту у ногама. Ипак, већ дуго нема изгледних прилика на обе стране.

30` Де Брујин је опет упутио опасан центаршут из слободног ударцам, овога пута са 35 метара искоса са леве стране. Ипак, Бркић је био опрезан, избоксовао је лопту у аут.

32` Још једном је Тошић сјајно извео корнер, Коларова је лопта прелетела, али је фантастичан волеј ухватио Бишевац. Лопта је прошла који милиметар изнад пречке. Била је ово најбоља прилика на мечу.

34` ГООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ

Чекали су Белгијанци своју шансу и дочекали. По десној страни је прошао Де Брујн, сјајно је центрирао, а Бентеке се лако ослободио Бишевца и главом закуцао лопту у мрежу Бркића. Морао је првотимац Лиона боље да реагује у овој ситуацији.

35` Први жути картон на мечу, добио га је стрелц гола Бентеке, због прекршаја.

36` Каква шанса за Србију! Игњовски је клизећим стартом одузео лопту Белгијанцима, она је дошла до Тадића, а овај је сјајно асистирао Тошићу. Бамби је имао зицер, али је из сјајне позиције промашио читав гол.

38` Још једном је Тошић опробао ударац, овога пута искоса са леве стране, са неких 22-23 метра, али то није било тако добро као прошли пут.

41` Слободан ударац за Србију са 35 метара, али је Коларов погодио живи зид. Опет се лопта одбила до Коларова, али је и други његов ударац изблокиран.

45` Ни секунд чешки судија Краловец није продужио прво полувреме. Црвени ђаволи имају предност, иако је Србија стварала шансе. Стварала и промашивала.

Друго полувреме:

47` Још један слободан ударац за Србију, поново је лопту узео Коларов. Наместио се на центаршут, али се одлучио за ударац. Био је за мало непрецизан, лопта је отишла метар од леве стативе белгијског гола.

48` Први жути картон за Србију, Коларов је прекршајем зауставио контру ривала.

49` Још једна шанса за Тошића. Сјајан пас Тадића, уочио је Тошића и упутио му пас, али је Бамби шутирао слабијом, десном ногом поред гола Куртое.

51` Фантастичан продор Ивановића, који је на крају изнудио само корнер. После карамбола лопта се одбила до Лазара Марковића, али је овај потом лоше реаговао.

52` Брза контра Белгијанаца, Коларов је лако испао, лопта је дошла до Азара, а овај је покушао да пребаци Бркића у ситуацији „један на један”. Крајњим напором голман Србије је одбранио зицер и оставио Орлове у животу.

53` Витсел је фаулом зауставио продор Лазара Марковића, заслужио је жути картон, али је у овој ситуацији Белгија прошла много боље. Била је Србија у изузетно добром нападу.

56` Мертенс је у игри уместо Едена Азара. Вилмотс ништа не жели да ризикује, па је извукао из игре ровитог играча, који уз то има жути картон.

57` Марко Шћеповић је на терену уместо Филипа Ђуричића, који је доста претрчао, али ј био далеко од учинка из утакмице против Велса.

58` Какав кикс Мијаиловића, једног од лошијих играча на терену. Изгубио је овај момак лопту, отворила се контра Белгији, Чадли је потом сјајно упослио Мертенса, а овај је у првом контакту са лоптом имао шансу. На срећу промашио је читав гол из изгледне позиције.

61` Лазар Марковић је солирао и изгубио лопту, била је то још једна контра за Белгију. Поново је Мертенс пробио по левој страни, центрирао је ка Бентекеу, овај је надскочио Коларова и главом шутирао преко гола.

64` Друга измена у Србији, Зоран Тошић је испраћен звиждуцима, у игри је дебитант Ален Стевановић.

66` ГООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ

Кренула је Србија у напад и потпуно заборавила на одбрану. Изгубили су Орлови лако још једну лопту, а Белгијанци су извели мат у два потеза. Поново је трагичар био Бишевац, а у контри Де Брујн је рутински савладао Бркића.

72` Прилика за Србију после дуго времена. Најпре је изблокиран ударац Шћеповића, потом се лопта одбила до Тадића, који се изборио за позицију, шутирао из окрета, али право у голмана Куртоу.

73` Одмах потом још једна прилика за Орлове, у паду је шутирао Шћеповић, али је Куртоа фантастично одбранио.

74` Опробао је Мијаиловић ударац из велике даљине, али је његов шут по земљи са 40 метара завршио поред гола Белгије.

76` Каква шанса за Белгију, после још једне контре лопта је дошла до Мертенса, који је искоса са десне стране промашио читав гол. Бркић је већ би савладан…

79` Дуго је Србија градила напад, а он се опет завршио ударцем Мијаиловића из велике удаљености, али је Куртоа опет изашао као победник.

81` Последња измена у српској селекцији, на терену је Дејан Лекић уместо Душана Тадића.

90+1` ГООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ

Белгија је потопила Србију. Још једна убитачна контра, лопта је дошла до Мертенса, а овај је упослио Мираљаса, који је лако матирао Бркића. Без икакве дилеме, нападач Белгије је био у офсајд позицији, али не би много променило ствари на терену ни да је судија подигао заставицу.

90+2` Судија Краловец означио је крај сусрета. Публика је српске играче поздравила и звиждуцима и аплаузима. Ништа ново…