KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Sve je jasno, Zvezda saznala ime rivala za treće kolo!

0

S obzirom da je srpski šampion dobio prvi meč sa 3:0 u Beogradu, za očekivati je da ćemo u trečem kolu gledati dvoboj Spartak - Crvena zvezda.

Екипа словачког Спартака из Трнаве пласирала се вечерас у треће коло квалификација за Лигу шампиона и сада чека епилог сутрашњег двобоја између Судуве и Црвене звезде.

С обзиром да је српски шампион добио први меч са 3:0 у Београду, за очекивати је да ћемо у тречем колу гледати двобој Спартак – Црвена звезда.

Словачки шампион вечерас је на свом терену поражен од Легије из Варшаве са 1:0, али пошто је први меч добио као гост са 2:0, изборио је пласман у треће коло.

Једини гол за Легију постигао је Астиж у 63. минуту меча, али више од тога Пољаци нису могли, с обзиром да су меч завршили са двојицом играча мање на терену.

Прво је у 37. минуту због два жута картона искључен Марко Вешовић, а онда у 85. и Антолић и тада је постало јасно да Легија нема снаге за преокрет.

Прва утакмица трећег кола квалификација играће се 7. или 8. августа на терену бољег из дуела Звезда/Судува, а реванш је 14. августа у Трнави, у Словачкој.

Спартак: Чуди – Тот, Годал, Чонка – Кадлец, Грендел, Слобода, Грешак, Рада – Јирка, Его.

Легија: Маларж – Витешка, Астиж, Паздан – Мачински – Вешовић, Радовић, Антолић, Холушек – Канте, Кухарчик.

Имамо прва два путника у треће коло

После више него убедљивих 5:0 у Загребу, екипа Динама могла је мирно на реванш израелском Хапоелу Бер Шеви.

Ипак, Израелци их у реваншу нису дочекали са белом заставом, па су вечерашње прво полувреме добили са 2:0 и најавили велики преокрет. Огу је у 14. минуту “начео“ Загрепчане, а двадесет минута касније Стојановић је аутоголом дао додатну наду екипу Хапоела.

Међутим, вођство домачина није уздрмало екипу Динама која је у наставку узвратила ударац. Већ у 49. минуту Будимир је смањио на 2:1, да би пет минута касније асистирао Хајровићу за коначних 2:2 и пласман у треће коло.

Динамо сада чека име ривала у следећем колу, а то ће бити бољи из дуела Астана – Мидтјиланд. Тим из Казахстана је први меч на свом терену добио са 2:1.

У исто време, вечерас су снаге одмерили и Шериф из Тираспоља и македонска Шкендија у Молдавији.

Шкендија је први меч на свом терену добила са 1:0 и ту предност је сачувала и у реваншу, пошто је вечерашњи дуел завршен без голова, 0:0. У екипи Шерифа је свих 90 минута одиграо бивши фудбалер Војводине и Спартака Владимир Ковачевић.

Пласманом у треће коло квалификација Шкендија се изборила за двомеч са аустријским Салцбургом.