KVALIFIKACIJE ZA LE: Remi sa Bašiktašom u Humskoj, Partizan može i bolje od ovoga!

0

Solidna igra Partizana, ali stekao se utisak da je Bešiktaš mogao i da se pobedi večeras.

Неизвесно у Београду, на крају без победника у дуелу Партизана и Бешикташа у оквиру прве утакмице плеј-офа за Лигу Европе, било је 1:1 (1:1).

Фудбалери Партизана су били нешто агилнији након почетног опипавања снага, видели су своју шансу да прођу до гола Бешикташа. Прву шансу за црно-беле на вечерашњем мечу видели смо када је Здјелар покушао из волеја, његов ударац који је ишао право уз стативу зауставио је Пепе.

Уследио је тај 14. минут, тада је Пантић добро повукао, додао до Закарића на десној страни, а придошлица у Партизан је поново показао да му пријају утакмице у Европи. Послао је лопту у казнени простор, право на главу Гомешу који погађа за 1:0!

Није много потрајала радост навијача Партизана, свега један минут. Бешикташ је одмах претио преко Кварежме по десној страни, португалски интернационалац је сјајно упутио центаршут ка Арслану који је био потпуно сам на петерцу и није имао тежак посао да савлада Стојковића.

Велика грешка одбране црно-белих је оставила трага, Бешикташ је у наредним минутима претио и видео је своју шансу, али на срећу екипе Зорана Мирковића промене резултата није било.

Арслан је имао још једну шансу када је шутирао поред гола, а Партизан се пробудио тек у 37. минуту када је Закарић припретио са дистанце.

Само минут касније Ларин је имао добру шансу када је главом послао лопту поред гола голмана Стојковића, а и Милетић је умало постигао аутогол након једног центаршута са десне стране.

Имао је Партизан још једну шансу и то преко Гомеша који је добро успео да се избори за шут, али је одлично одбранио Зенгин.

У наставку сјајан почетак Партизана, имали су тоталну теренску иницијативу у првих 10 минута и права је штета што нису успели да постигну гол. Десни бек на овом мечу Милетић је шутирао лоше у 47. минуту, да би потом леви бек Немања Милетић шутирао лоше након добре акције њега и Пантића пар минута касније. Имао је Закарић један сјајан продор и шут који је прошао мало поред гола, а онда је и Валијенте шутирао након центаршута са леве стране, али промене резултата није било.

Тек у 62. минуту Бешикташ прети, Еркин је искористио велику грешку одбране Партизана, али није постигао гол на велику срећу.

Утихнуло је након тога, као да су се и једни и други уморили и као да су били задовољни овим резултатом који је био на снази.

Веома опасно је било у 81. минуту након корнера за Бешикташ, Арслан је побегао одбрани и добио лопту на првој стативи, али је послао лопту поред гола.

Фалила је снага, као и концентрација до краја утакмице и једнима и другима, резултат је апсолутно активан и за једне и друге и одлука пада у Истанбулу за седам дана.

Партизан дефинитивно може до Лиге Европе.