• KUP RADIVOJA KORAĆA: Zvezda odbranila trofej posle mega muke!

KUP RADIVOJA KORAĆA: Zvezda odbranila trofej posle mega muke!

0

zvezda megab_f

Црвено-бели су освојили седми трофеј у националном купу.

Каква лудница, какво финале и борба до последњег звука сирене! Финале које је потпуно оправдало сва очекивања, преноси „Моцарт спорт“.

У дуелу Црвене звезде и Мега Визуре љубитељи кошарке су могли да виде све – узбуђење од првог до последњег минута, уз неколико великих преокрета, тензије на паркету, али и кошарку која је сигурно одушевила све. Ипак, у лавовској борби два тима која су приказаним играма у претходна четири дана потпуно заслужила право да се боре за трофеј Купа Радивоја Кораћа, победу су однели црвено-бели – 81:80.

Изабраници Дејана Милојевића су, и поред „непријатељске“ атмосфере која их је пратила, показали изузетну храброст, жељу, вољу и смелост да изађу на црту фаворизованом ривалу, а мало им је недостајало да се попну на трон. Чак су се свих осам играча, који су одиграли овај сусрет, уписала у листу стрелаца, а петорица су имала двоцифрен учинак. Још једну сјајну партију пружио је Мицић, који је убацио 18 поена, колико је дао и Варда.

Изгледало је као да ће црвено-бели привести лагано крају ову утакмицу, али су Мицић и Варда са две везане тројке донели изједначење – 80:80. Два узастопна напада Катић и Раденовић нису успели да реализују у последњем минуту, са друге стране тројку није погодио Варда, а онда је Нелсон искористио једно слоободно бацање, испоставило се довољно за победу – 81:80. Мега је имала четири секунде за тријумф, али није погодио Јокић у последњем нападу.