Krajinović uz dosta muke do trećeg kola, pao je i Anduhar

0

Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Australijan opena!

Српски тенисер је после велике борбе елиминисао Шпанца Пабла Андухара у четири сета.

Након трочасовног маратон Крајиновић је славио 6:2, 5:7, 6:1, 6:4 и изједначио свој најбољи резултат у Мелбурну из 2019.

Крајиновић ће у трећем колу играти против победника дуела између четврог носиоца Руса Данила Медведева и Шпанца Роберта Карбаљес-Баена.

Наш тенисер се доста коцкао у мечу са 26 места слабије рангираним тенисером.

Први сет је освојио после стрпљиве игре, направивши два брејка након што је претходно спасао брејк лопту.

Изгледало је да ће други освојити још лакше јер је после брејка за 3:1 имао нову шансу на 4:1, али ју је пропустио.

То му се жестоко обило о главу јер га је уздрмало, па му је Андухар три пута одузимао сервис и са 7:5 изједначио на 1-1.

Међутим, то као да му је дало додатну снагу јер је у трећем сету почистио ривала са 6:1, не дозволивши му ни промил шансе.

Наставио је у истом ритму и у четвртом, направивши брејк већ у уводном гему, а онда је почела игра са живцима.

У сваком наредном сервис-гему Крајиновића, Шпанац је имао вишеструке брејк шансе.

Пропустио је по две у другом и четвртом гему, а онда и чак четири у шестом.

То је био преломни тренутак меча јер је Крајиновић одбранивши се за 4:2 после лако сервисом освајао поене и стигао до коначне победе.