KOŠARKA: Srbija posle drame do velike pobede protiv Rusije!

0

Košarkašice Srbije u Zrenjaninu savladale su Rusiju rezultatom 77:63 i sada su jedina ekipa u grupi sa dve pobede u dosadašnjem delu šampionata.

Велики број слободних бацања обележио је прву деоницу у Зрењанину, која је припала репрезентацији Србије после жустре борбе.

Мучиле су се изабранице Марине Маљковић са шутем за три поена, док су у дефанзиви биле значајно боље и то се по резултату и видело.
Ана Дабовић је продорима правила велике проблеме Рускињама, које су се некако ослањале на Анастасију Шилову, над којом је Дабовићка начинила и неспортски фаул, нехотично је ударивши у лице.

Дајана Бутулија је постигла прву тројку за Србију на неких 2 минута до краја првог дела, у ком је била најефикаснија са 7 постигнутих поена, док је Ана Дабовић имала поен мање.

Сјајна акција Србије на старту друге четвртине. Популарни „гиве н го“ је прошао и Србија стиже до предности од 25:16, Русија је имала спреман одговор преко Лешконцеве, а онда Дајана Бутулија постаје прва играчица са двоцифреним учинком на вечерашњем сусрету.

Пет везаних поена постиже Јелена Буркс, успела је на најбољи начин да одговори на поене Анастасије Шилове и да Србији врати двоцифрену разлику средином друге четвртине, али је сјајна руска играчица прво из скраћеног корнера, па онда и са линије пенала вратила једноцифрену разлику.

Србија је имала 10 поена предности, сјајну, течну игру и одбрану довољно чврсту и интелигентну, па се на „велики одмор“ отишло са предношћу домаћих кошаркашица резултатом 41:32.

Друго полувреме отварамо поенима Невене Јовановић, а недуго потом Саша Чађо прави неспортски фаул, потом извлачи два бацања у наредном нападу, да би Мусина то казнила у контри.

На асистенцију Бељакове Беглова погађа за три поена и кажњава лошу одбрану српских репрезентативки које су је оставиле саму на 45 степени, како се то популарно каже, па се разлика истопила на само 6 поена.

Успеле су кошаркашице Русије да у потпуности анулирају предност Србије и да поведу на само два минута пре краја трећег периода, мучиле су се изабранице Марине Маљковић без Јелене Брукс и Соње Петровић на паркету.

Прво је Николина Милић реализовала једно од два слободна бацања, па потом у контри успева да буде на правом месту и доноси ново изједначење пред крај трећег периода 53:53 и остало је да се у последњих 10 минута одлучи победник овог сусрета.

Почетак из снова у последњем кварталу, Милићева, Бутулија и Брукс играле су фантастичну кошарку, успеле су да ухвате Рускиње на спавању и да створе серију од 9:0, коју је Вадеева прекинула поенима са линије за слободна бацања.

Осми поен Вадееве после одличне ситуације коју је решила игром леђима, па потом је Саша Чађо ухватила промашај Ане Дабовић и Вадеева прави фаул, што је био њен пети, па је утакмица за њу била готова.

Беглова финишира контра серију Рускиња од 7:0 тројком са 45 степени, али је убрзо Марина Маљковић затражила тајм аут, па је Ана Дабовић погодила прво и Николина Милић покупила промашено слободно бацање, па је Ана Дабовић погодила за два уз звук сирене!

Потом је уследила њена тројка са велике удаљености за плус 10, да би се надовезала и Јелена Брукс важним поенима, па је репезентација Србије успела да оствари и други тријумф на Евробаскету у другом колу победом над Русијом коначним резултатом 77:63.

Ана Дабовић је била најефикаснија са 16 постигнутих поена, поен мање је убацила Дајана Бутулија, Николина Милић је уписала 14, док је Јелена Брукс додала 12. На другој страни, Анастасија Шилова са 11 поена предводи поентерски учинак, испратиле су је Бељакова са 9, односно Маига и Беглова са по 8 постигнутих поена.