Košarka: Haos u Vukovaru – hrvatski navijač prekinuo meč košarkašica Srbije

0

kosarkasice-srbije-i-navijaci-foto-fiba-19

(Курир, Б92)

Један хрватски гледалац полуфинала Европског првенства за кошаракашице до 18 година старости, које у Вуковару играју Србија и Француска утрчао је на терен и изазвао кратак прекид.

Гледалац је ушао на терен на ком се у том моменту није одвијала игра, и у близини клупе са нашим тимом кренуо да се обрачунава са навијачима Србије. Они су протестовали, али до физичког контакта није дошло јер је обезбеђене савладало изгредника.

Публика је реаговала повицима „Србе на врбе“, док је део навијача Србије покушао да подршком девојчицама, које имају само 18 година скрене пажњу са дешавања у дворани у Вуковару.

Женска јуниорска кошаркашка репрезентација Србије поражена је од Француске 62:60, у полуфиналу Европског првенства у Хрватској.

Изабранице Зорана Ковачића ће у бори за треће место играти са пораженим из дуела Шпанија – Холандија.

Станковић је убацила 21 поен за Србију, она је уједно и најефикаснија играчица на мечу, 14 је додала Црвендакић, а по девет Ћорда и Мандић.

У победничкој екипи истакла са Мане са 15 поена, а десет је уписала Жоане.

Ток меча:

Францускиње су контролисале игру током првог полувремена, највећу предност имале су крајем прве четвртине када је у неколико наврата било плус десет.

Ипак, изабранице селектора Зорана Ковачића успеле су да се консолидују и стигну до изједначења. Најзаслужније за то биле су Црвендакић, Станковић и Спасојевић, а на полувреме се отишло резултатом 33:33.

Изједначена игра у трећој четвртини, игра се поен за поен, и ниједна екипа није стекла осетнију предност. Србија након трећег периода има минималну предност 43.42.

Последњу деоници боље су отвориле Францускиње, направиле серију 6:0 и одржавају предност два минута пре краја (57:53).

Србија узвраћа серијом и драма у последњем минуту. Ћорда 30 секудни пре краја постиже тројку за ново вођство Србије (60:59). На другој страни Жоане је била прецизна. Уследила је пенал завршница. Српскиње нису искористиле напад, Луковић је фаулирана, али није искористила слободна бацања. Једно од два коша убацила је Дамбаш (62:60). Србија је имала нешто више од две секунде за напад, шут за три поена, очигледно под фаулом, промашила је Мандић.