• Početna
  • SPORT
  • Kobni poslednji napad: Evo kako su i Partizan i Zvezda prokockali šut za pobedu (Video)

0

nelson-klizanje

Оба наша евролигашка представника доживела су поразе у седмом колу, и то после драматичних утакмица у којима су и Црвена звезда Телеком против Макабија и, два сата касније, Партизан на гостовању Нантеру, имали шутеве за победу.

Звезда је губила са поеном заостатка када је кренула у последњи напад против „поноса Израела“ који је једва издржао велики налет црвено-белих, тима који је у Пиониру у последњих девет минута надокнадио 18 поена разлике. Лопта је на крају завршила у рукама Демаркуса Нелсона, а његов покушај да поентира завршио се неславно – оклизнуо се под кошем Макабија, промашио шут који је потом уследио, па су гости из Тел Авива на другој страни терена једним слободним бацањем дошли до коначних 76:78.

Ево како је изгледао тај кобни Нелсонов пад:

И, само што се меч у Пиониру завршио, у Паризу је почео окршај француског и српског првака. Партизан је, иако спутан повредама, одиграо више него добро, а био и у бољој позицији да победи.

У последњем минуту је, међутим, тим црно-белих двапут изгубио лопту при вођству од једног поена разлике (Милосављевић, па Богдановић), па је екипа Душка Вујошевића морала да у самом финишу тражи начин за тријумф. ОСтало је шест секунди да се престигне Нантерових 62:61, лопта је стигла до Милосављевића који је, добро чуван, упутио непрецизан шут, те је Партизан тако значајно умањио своје шансе да прође у другу фазу Еворлиге.