KAKVA DRAMA! Vanja je Partizanov HEROJ!

0

Dramatična borba u Beogradu! U samom finišu regularnog toka meča i jedni i drugi bili na pragu pobede bili su na pragu pobede, odnosno poraza, odluka ipak pala u produžetku. Na kraju,l odlučila trojka Vanje Marinkovića!

marinkovic

Кошаркаши Партизана вечерас су пред својим навијачима у Београду били на прагу пораза у петом колу АБА лиге од љубљанске Олимпије, али су после продужетка тријумфовали резултатом 86:85 (75:75)!

Почетак меча, као и тренуци коју му претходили, изазвали су велику пажњу вечерас у хали “Александар Николић“.

Кошаркаши Партизана су, попут фудбалера црно-белих дан раније, изашли на терен у мајицама са ликом убијеног навијача овог клуба Александра Станковића, а потом је пажња свих присутних усмерена ка специјалном госту Партизана на вечерашњој утакмици, славном немачком фудбалеру Бастијану Швајнштајгеру.

Он је са капитеном Партизана Новицом Величковићем разменио дресове, а када је утакмица коначно требало да почне, уследио је минут ћутања поводом смрти поменутог навијача.

Део навијача то није желео да испоштује, па је дошло и до комешања на трибинама, али се срећом, све брзо смирило.

А када је сама утакмица у питању, од почетка се видело да гости из Љубљане знају шта хоће, да се нису уплашили атмосфере у Београду и Партизанове серије победа у прва четири кола.

Повели су Љубљанчани са 9:4 у четвртом минуту меча, да би Партизан до каквог-таквог преокрета стигао нешто касније, поенима Новице Величковића са линије слободних бацања, да би капитен црно-белих затим погодио и из игре за 14:11.

Гости су узвратили тројком расположеног Џеферсона и до краја првог полувремена гледали смо углавном равноправну борбу два тима, али је Олимпија чешће била у вођству.

Како је меч одмицао, Никола Јанковић је правио све више проблема екипи Партизана, а осим тога, нервозу у редовима Џикићеве екипе изазивао је и све већи број промашених слободних бацања, у чему је предњачио Адин Врабац.

У друго полувреме се ушло вођством Љубљанчана резултатом 42:41, а током треће деонице њихова предност је достигла и осам поена разлике – 47:55.

Партизан је тројкама Маринковића и Хечера ухватио прикључак, али су гости успели поново да се одвоје на шест-седам поена разлике, не дозвољавајући црно-белима да направе преокрет.

А када је у 38. минуту Џеферсон погодио нову тројку за 70:65 у корист Олимпије, први пораз Партизана већ је био на видику.

Уследио је Џикићев тајм-аут, па тројка Ратковице за 68:70, а онда лош фаул индиспонираног Новице Величковића у другом полувремену.

Гости су поново са линије пенала отишли на “плус четири“, али је ту разлику преполовио Ратковица са линије слободних бацања за 71:73 на минут до краја меча.

Потом је уследила одлична одбрана црно-белих, Љубљанчани нису успели да лопту преведу преко половине терена, па је Партизан добио прилику за преокрет.

Одговорност у следећем нападу преузима Вилијам Хечер и црно-ели стижу до изједначења – 73:73, на 30 секунди пре краја!

Права драма је тек уследила!

Џеферсон је на девет секунди пре краја поентирао за ново вођство Олимпије, а онда је Хечер сјајно асистирао Мајсторовићу, који погађа уз фаулм, али је онда са линије слободних бацања – ПРОМАШИО ПОБЕДУ!

Продужеци, 75:75!

Додатних пет минута почело је поенима Оливера за госте, а онда је узвратио Вања Маринковић тројком за прво вођство Партизана после дужег периода.

Није то вођство дуго трајало, јер су Љубљанчани узвратили преко Хровата, а на два и по минута до краја, Новица Величковић погађа за изједначење – 80:80!

Али, капитен Партизана потом користи само једно од два слободна бацања, па промашује још један шут за три поена, а Оливер на другој страни поентира за 81:83.

Тим резултатом се ушло у последњи минут, а на 38 секунди до краја, Величковић је поново изнудио прекршај. Овога пута је погодио оба бацања, за ново изједначење – 83:83!

Међутим, гости узвраћају новим поенима Хровата, после сјајне сарадње са Милошевићем – 83:85!

Џикић је затражио тајм-аут, а онда на шест секунди пре краја, Вања Маринковић погађа тројку за 86:85!!!

Љубљанчани су имали још шест секунди за последњи напад, али се Партизан одбранио и славље у хали је могло да почне!

Вилијам Хечер је са 20 поена био најефикаснији у екипи Партизана, Величковић је уписао 13 (тројке 0/6), а Вања Маринковић 12 поена.

Код гостију најбољи Никола Јанковић са 21 поеном и 12 скокова, а пратио га је Џеферсон са 18 постигнутих поена.