KAKVA DRAMA Srpski košarkaši zamalo na produžetke sa Amerima na Olimpijskim igrama

0

Košarkaši Srbije hrabro su se borili i dostojno su se nosili sa selekcijom SAD, imali i trojku za produžetak uz zvuk sirene za kraj, ali su doživeli poraz koji ne boli - 91:94 u četvrtom kolu A grupe na Olimpijskim igrama!

srbija amerika kosarka teodosic

После свега може се рећи: „Браво“. Јесу изгубили, али нису потучени, нити понижени. Храбро, отресито, борбено, луцидно – тако су парирали „Дрим тиму“, првом фавориту за златну медаљу.

Aко овако буду играли у наставку турнира у Рију, нема репрезентације коју не могу да победе и свакако су приказали партију која охрабрује пред крај групне фазе и вероватно четвртфинале са Литванијом.

Репризу финала Светског првенства 2014. године, “орлови” нису кренули најбоље. Као да је чињеница да је преко пута тима селектора Ђорђевића, екипа састављена од НБA звезда везала руке нашим играчима. За разлику од претходних утакмица на Играма, СAД је у овај сусрет ушла више него озбиљно. Мотивисано су деловали Ентони и другови на старту меча. Ређали су добре потезе изабраници селектора Кжижевског, док су наши момци сувише лако губили лопте.

Прве поене постигли смо тек на истеку трећег минтута. Јокић је закуцао после асистенције Теодосића, и као да је свима пао камен са срца. Време је пролазило а наши су постајали све сигурнији. Јесте да није било протока лопте у нападу, сваки покушај асистенције ривал је лако осујетио, али без обзира на све, на моменте се чинило да можемо да играмо са великим фаворитом.

У нападу Aмериканци нису много оклевали, као да су се трудили да свако узме што више шутева. Било је и неколико добрих додавања после којих је Џордан лако закуцавао лопту у кош. Радуљица је покушао да се “потуче” са центрима ривала и успео је у томе. Џордан и Казинс су били изузетно нервозни током првог полувремена. Четвртина је завршена резултатом 27:15. Судије су успоставиле оштар критеријум, досудили су три техничке грешке арбитри (једна Ђорђевић, две Aмериканци) у првих 20 минута.

У другој деоници као да су спали окови који су спутавали “орлове”. Нисмо могли да зауставимо Aмерику у одбрани, али смо у нападу били далеко бољи. Погодио је тројку Недовић, са дистанце је био прецизан и Теодосић, па се Србија спустила и на минус осам (31:23). Капитен “орлова” је повезао конце у нашем тиму. Успели смо да покажемо зубе, а одлични плејмејкер је са две сјајне асистенције спојио Јокића са кошем и показао да “орлови” знају да играју добру кошарку.

Већ на старту другог полувремена можда и најбољи играч Србије на овом сусрету Радуљица је зарадио четврту личну грешку. “Орловима” нема шта да се замери, изгарали су за сваку лопту, били су Ђорђевићеви изабраници спремни да се без размишљања баце на паркет. Борбеност се исплатила, на нешто мање од шест минута до краја Србија је после поена Јокића стигла на само минус пет. У неколико наврата били смо тако близу, али… Ривал је успео да одбије сваки напад и у последњу деоницу уђе са 72:62.

Ни у једном тренутку се нису предавали наши момци, до краја су се храбро носили уз Теове магије и показали су да и те како умеју да играју кошарку. Па и против „Дрим тима“, са којим се успешно надигравала.