• Kako se kalila šesta uzastopna titula Partizana: Tromso kao prekretnica (3)

Kako se kalila šesta uzastopna titula Partizana: Tromso kao prekretnica (3)

0

ivanov121(Новости)
Гол Иванова је несумњиво усмерио сезону шампиона Србије тамо где је било очекивано када се говорило о амбицијама.

У тренуцима када су црно-бели деловали као „издувани балони“ после болне и заслужене елиминације од кипарског АЕЛ, жреб из Ниона за плеј-оф Лиге Европе је вратио осмехе у Хумску.

У групи од пет потенцијалних ривала на путу ка утешном такмичењу норвешки Тромсо је представљао најпожељнијег ривала и поред чињенице да је коло пре тога елиминисао украјински Металург из Доњецка.

Жеље су услишене па је шампион Србије преко екипе са крајњег севера континента тражио ињекцију самопоуздања за сезону – учешће у групној фази Лиге Европе. Додатну олакшавајућу околност у ионако доброј ситуацији представљала је чињеница да су Вермезовићеви изабраници први меч играли у Норвешкој.

ЛИГА ЕВРОПЕ
Ждреб за групну фазу Лиге Европе доделио је црно-белима за ривале Интер, Рубин и Нефчи. Дуели са славним италијанским клубом представљали су празнике фудбала, својеврсне награде за Партизан, а мало је недостајало да Саша Илић и друштво извуку и бодовну корист. У Милану је Марковић промашио победу у 86. минуту, а само минут касније стигла је казна од Паласија. Партизан је групу завршио са три освојена бода, чиме је фењер препустио Нефчију.

У мечу који се испоставио као опроштајни Стефана Бабовића у дресу Партизана било је мало правог фудбала, али много голова. Александар Митровић је голом у финишу меча смањио убедљиву предност домаћина, па је 3:2 из Тромса давало реалну наду да ће после године паузе црно-бели поново бити учесници групне фазе неког европског такмичења.

Реванш је донео велику, рововску борбу током које је сваким минутом постајало све јасније да би пресуду могао да испише један гол. Срећом, по црно-беле та једна лопта је остала иза леђа голмана Тромса после шута Ивана Иванова у 75. минуту.

Гол велике радости и олакшања у Хумској. Гол који је несумњиво усмерио сезону шампиона Србије тамо где је било очекивано када се говорило о амбицијама.

– Имали смо их у првом мечу. Сада смо створили мање прилика, али је срећа била уз нас. Добили смо велику енергију са трибина с којом смо успели да превазиђемо негативну енергију која нас је окруживала у последње време.

Реванш против норвешког клуба је уједно представљао прву у низу „бити или не бити“ утакмица за статус Владимира Вермезовића на клупи шампиона Србије. Иванов је сачувао мир и Вермезовића, шеф струке је касније још неколико пута био на ивици, да би крај ипак уследио пре завршетка сезоне. Слаб пазар Партизана у Новом Пазару је дефинитивно оверио разлаз две стране пет кола пре завршетка сезоне.