• SPORT
  • Kako se kalila šesta uzastopna titula Partizana: Prezimili u odnosu na Zvezdu na +6 (4)

0

mudrinski(Новости)
Можда постоји криза резултата, али не видим кризу игре. Симптоматично је да екипа почиње да игра тек када је у минусу, рекао је Вермезовић.

Опроштај Партизана од ЛШ
Нa основу старта првенствене трке није могло да се тврди да би доминација на домаћој фудбалској сцени могла да потраје и шест година заредом. На почетку је прегажен и понижен БСК, чак је и Владимир Стојковић успео да се упише у листу стрелаца.

Ипак, већ наредно коло је показало да ране из квалификација Лиге шампиона нису потпуно залечене. Новајлија у лиги, Доњи Срем, на неутралном терену у Новом Саду успео је да узме меру шампиону – 2:1.

– Можда постоји криза резултата, али не видим кризу игре. Симптоматично је да екипа почиње да игра тек када је у минусу – рекао је после меча са Доњим Сремом Вермезовић.

Улазак у Лигу Европе преко Тромса је за црно-беле све окренуо у позитивном смеру. Направљен је низ од десет победа, а у тој серији се нашло и неколико убедљивих тријумфа. Уочи 143. вечитог дербија предност у односу на комшије је износила осам бодова, тако да је победа на „Маракани“ могла да стави тачку на сваку врсту неизвесности већ у новембру.

БЛАМАЖА У КУПУ
Црно-белу јесен је обележило 10 узастопних победа, пласман у Лигу Европе, али и бламажа у Купу Србије. После елиминације Пролетера са другим тимом, Вермезовић се определио за исти рецепт и у 1/8 масовнијег такмичења. Борац из Чачка је истрчао без много респекта на терен стадиона у Хумској и уписао заслужену победу 2:1. Све што су црно-бели у том мечу успели да ураде јесте почасни гол Ашковског. Једину добит представљала је чињеница да је стручни штаб могао да види неколицину фудбалера који нису спремни за озбиљније изазове.

Кренуо је Партизан на прави начин у жељи да прекине Звездину серију победа у дербијима (три), па је 2:1 на полувремену за црно-беле указивало на то да ће се Илић и друштво радовати.

Ипак, први пут у историји дербија један тим је успео да анулира минус на полувремену и оствари победу на крају. Пораз на „Маракани“ је вратио драж у првенство, али и сумње у исправност потеза које је са клупе вукао Владимир Вермезовић.

– Нисмо имали играча који би стао на лопту. Примили смо гол рано у другом полувремену, а то не сме да нам се деси с обзиром на искуства која имамо из ове сезоне.

Стално сам дозивао Смиљанића и Сашу Марковића да затворе Милијаша. Он је својим искуством одиграо кључну улогу, посебно у других 45 минута – анализирао је после утакмице Вермезовић четврти пораз у години од вечитог ривала.

У преостала два кола предност Партизана се повећала за још један бод, али не захваљујући доброј игри и резултатима, већ „криминално“ слабој партији Црвене звезде у последњем јесењем колу.

Вечити ривал тада није знао да „наплати“ кикс Партизана у Суботици (2:2), па је после пораза Звезде од Војводине Хумска зиму провела на плус шест…